Archiwum aktualności

NOWOŚCI PAŹDZIERNIKA

25.10.2012

16:34

Magdalena

  W październiku biblioteka zakupiła  157 nowości .

 Oto kilka z nich :

Dział :  Literatura amerykańska

Scottoline L.    Spójrz mi o oczy

A gdyby okazało się, że twoje dziecko należy do kogoś innego? Pewnego dnia Ellen Gleeson znajduje w skrzynce pocztowej ulotkę „Czy widziałeś to dziecko?”. Początkowo nie zwraca na nią większej uwagi i zamierza ją nawet wyrzucić, ale coś nie daje jej spokoju, zmusza, by spojrzeć na nią jeszcze raz. Widok mrozi jej krew w żyłach. Chłopiec z ulotki wygląda dokładnie tak samo jak jej adoptowany synek, Will.  Rozum podpowiada jej, żeby zignorować całą sprawę, skoro adopcja została przeprowadzona całkowicie legalnie. Ale Ellen jest dziennikarką i nie potrafi przestać myśleć o tym zdjęciu. Musi odkryć prawdę, choć wciąż nie potrafi sobie odpowiedzieć na pytanie, co zrobi, jeśli okaże się, że Will to rzeczywiście uprowadzony chłopiec? Odda go jego biologicznym rodzicom czy spróbuje przy sobie zatrzymać? Ellen podejmuje bolesną decyzję o podjęciu prywatnego śledztwa i krok po kroku zaczyna odkrywać kolejne tropy, które na zawsze powinny pozostać tajemnicą. A kiedy niebezpiecznie zbliża się do prawdy, okazuje się, że stawką może być jej życie – i życie synka, którego tak bardzo kocha…

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

  Dział :  Poziom II

Gościnny R.   Rywale z painful Gulch ;Góry Czarne;  Daltonowie i zamieć

Czwarty tom przygód Lucky Luke'a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień.
Zbiorcze, zawierające trzy albumy, wydanie historii, których bohaterem jest jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych.
W Rywalach z Painful Gulch dzielny rewolwerowiec trafia do tytułowego miasteczka. Rządzą w  nim dwa skłócone klany – O’Harów i O’Timminsów. Miejscowość nie może się rozwijać z powodu nieustannych awantur, strzelanin. Kiedy Lucky Luke zostaje wybrany na burmistrza, postanawia zmienić ten stan rzeczy.Góry Czarne to przezabawna historia ukazująca początki kolonizacji Dzikiego Zachodu. Decyzją senatu w Waszyngtonie na niezbadane obszary Wyomingu udaje się ekspedycja naukowa. Szacownych profesorów i doktorów ma bezpiecznie doprowadzić na miejsce i z powrotem Lucky Luke. Wyprawie usiłują przeszkodzić pewien skorumpowany senator i jego człowiek do zadań specjalnych Bull Buletts.Daltonowie i zamieć to opowieść z zabawnymi braćmi gangsterami w rolach głównych. Czwórce znów udało się uciec z więzienia w Teksasie. Ich śladem rusza Lucky Luke. Po licznych perypetiach dzielny rewolwerowiec, wspierany przez kaprala Pendergasta z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, łapie Daltonów i doprowadza za kratki.
Komiksy zawarte w albumie to niepublikowane dotąd w Polsce opowieści René Goscinnego z rysunkami Morrisa.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

Dział :   Medycyna

Styron W.   Ciemność widoma : esej o depresji

Ta książka uważana jest za pozycję wybitną, zarówno w kategoriach literackich, jak i psychologicznych.Słynny pisarz zmagał się przez wiele lat z depresją. Esej Styrona uchodzi za jedną z najważniejszych osobistych relacji ludzi cierpiących na chorobę psychiczną. Opowieść o życiu w mrokach udręczonego umysłu i o sposobach wychodzenia z tego stanu przyczyniła się wydatnie do nagłośnienia choroby, wokół której zawsze panowało kłopotliwe milczenie. Styron po mistrzowsku opisał cierpienia tak ogromne, że niemal zupełnie nie do wyrażenia w jakikolwiek sposób.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

 Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Życzymy miłej lektury :)

Filia w Kątach

17.10.2012

15:27

Magdalena

Informujemy ,że

Biblioteka w Kątach będzie zamknięta

w dniach:

18.10. - 24.10.2012 r.

jesień

01.10.2012

15:16

Magdalena

               Jesień                                                                                                                                                                  

Zanurzać zanurzać się
w ogrody rudej jesieni
i liście zrywać kolejno
jakby godziny istnienia

Chodzić od drzewa do drzewa
od bólu i znowu do bólu
cichutko krokiem cierpienia
by wiatru nie zbudzić ze snu

I liście zrywać bez żalu
z uśmiechem ciepłym i smutnym
a mały listek ostatni
zostawić komuś i umrzeć

       Edward Stachura

Więcej poezji poczytaj  w : " Wiersze pozostałe"   wydwnictwo C&T Toruń  2000                                                                                              

lub posłuchaj   :     "Jesień "   Stare Dobre Małżeństwo

 Na zdjęciu  Góra Kalwaria ul. Św. Antoniego , zobacz nasze miasto jesienią w :  galerii

NOWOŚCI WRZEŚNIA

01.10.2012

14:42

Magdalena

 

We wrześniu biblioteka zakupiła  285 nowości .

Oto kilka z nich :

Dział :  Literatura amerykańska

Tucker L.     Kruche szczęście

Każde małżeństwo ma trzy historie: historię męża, żony oraz tę, którą tworzą razem.Kyra i David Winter są małżeństwem z dziesięcioletnim stażem. Mają piękny dom, ustabilizowane życie zawodowe i pięcioletniego syna Michaela. Jednak ze względu na skomplikowane doświadczenia, z czasów gdy nie byli jeszcze małżeństwem, Kyra i David obawiają się o trwałość swego szczęścia. Wszyscy postrzegają Winterów jako nadopiekuńczych rodziców. Oni sami uważają swoje lęki za w pełni uzasadnione. I rzeczywiście, pewnego letniego dnia Michael znika bez śladu. Pytanie brzmi: demony czyjej przeszłości upomniały się o chłopca? Chcąc odnaleźć Michaela, Winterowie cofają się pamięcią do zdarzeń, które mogły doprowadzić do rodzinnej tragedii, odsłaniając jeden po drugim skrzętnie skrywane sekrety. Odkrywają też, że nie jest jeszcze za późno na stworzenie wymarzonej rodziny.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Dział :  Poziom III

Anqerborn I.    Gdybym nie pomyliła psów

Gdybym przedwczoraj nie pomyliła psów, nic by się nie wydarzyło. Nie ukradziono by mi roweru, nie skręciłabym nogi i nie podarłabym nowych dżinsów... A przede wszystkim nie byłabym taka szczęśliwa! Tilda ma dziewięć lat i bardzo chciałaby mieć psa. Niestety mama ma alergię, więc Tildzie pozostaje zbieranie psów maskotek. Całe szczęście sąsiadka, pani Doris, ma małego pieska, którego czasem pozwala Tildzie wyprowadzać. Tilda udaje wtedy, że Pchełka to jej własny pies. I wszystko byłoby dobrze, gdyby pewnego dnia, zapatrzona w Axla z czwartej B, nie zabrała spod sklepu wielkiego labradora i nie twierdziła uparcie, że to jej pies? Trzymająca w napięciu intryga z humorem opowiedziana przez główną bohaterkę. Splot wynikających z siebie ? a może przypadkowych? ? wydarzeń w połączeniu z nazbyt bujną wyobraźnią Tildy niezwykle komplikują jej życie. Ale czy na pewno? Pierwsza część z serii książek o Tildzie. W kolejnej książce Tilda zrobi z taty? astronautę!

 Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Dział :  Reportaże

Szejnert M.  Śród żywych duchów

Listopad 1988 r., zaniedbana łączka na warszawskich Powązkach. Małgorzata Szejnert na każdym z pięciu symbolicznych grobów kładzie krótki list. Kartkę przyciska zniczem. Jest przekonana, że groby są puste, ale wie, że wieczorem ktoś tu przyjdzie...Dramat polskich bohaterów wojennych - rotmistrza Pileckiego, generała Fieldorfa „Nila” i innych skazanych na śmierć w Polsce Ludowej - nie kończył się z chwilą wykonania wyroków. Dla rodzin straconych to początek walki o ujawnienie prawdy o losach bliskich: synów, mężów i ojców. Śród żywych duchów to ich poruszająca historia.Małgorzata Szejnert, mimo starannie zatartych śladów, poszukuje grobów więźniów politycznych straconych w warszawskim więzieniu na Rakowieckiej. Zbiera relacje świadków i członków rodzin, ujawnia sposoby na obejście cenzury i zdobycie informacji w epoce strachu i nieufności.Dziennikarka w mistrzowski sposób łączy opowieść o epoce terroru i o końcu lat osiemdziesiątych, tworząc niezwykłą kronikę przełomu i początku demokratycznych przemian w Polsce.

Książka dostępna : w Górze Kalwari

 

   Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Życzymy miłej lektury :)

 

 

NOWOŚCI SIERPNIA

10.08.2012

16:42

Magdalena

W sierpniu  biblioteka zakupiła 159   nowości .

Oto kilka z nich :

Dział :   Literatura polska

Kareta M.   Raj od kuchni

Przeżyj wspaniały śródziemnomorski romans! Do śmierci będziesz to pamiętać...” - Sylwia i Kasia, świeżo upieczone maturzystki, wiele sobie obiecują po wakacjach na Sardynii. Słońce, plaża, egzotyczna kuchnia i do tego… przystojni wyspiarze. Raj ! Tymczasem już od pierwszej chwili wszystko idzie na opak. Sympatyczna pani, do której jadą, okazuje się szaloną, gadającą z duchami staruszką, zamiast luzu czeka je harówka od rana do nocy, miłosne przygody przydarzają się zawsze nie w porę, a otaczająca je rzeczywistość aż wibruje od różnych tajemnic.Zagubione na brzegu rajskiej wyspy, dziewczyny szukają odpowiedzi na wiele pytań. Jak rozpoznać prawdziwą miłość? Dlaczego niektórzy są tak bezinteresownie wredni? Co sprawia, że życie na ziemi staje się czasem odblaskiem prawdziwego raju? I wreszcie: Czy to możliwe, że właśnie Sardynia jest zaginioną przed trzema tysiącami lat Atlantydą, jak sądzą lokalni patrioci? Lekka i zabawna powieść dla młodych wiekiem i duchem Czytelniczek, które – jak bohaterki książki – z zaciekawieniem spoglądając na świat i ludzi poszukują wrażeń.

Książka dostępna :  w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Dział : Poziom I

Sobich A.   Królewna Karolinka nie może zasnąć

Królewna Karolinka leży w swoim wielkim łóżku i nie może zasnąć...Policzyła już wszystkie owieczki, ale to nic nie pomogło. Postanawia więc poszukać snu w pałacowych komnatach i zakamarkach. Wszędzie, gdzie zajrzy, widzi śpiących ludzi. Wszyscy śpią, tylko nie ona...Pełna magii opowieść o małej Karolince to zaproszenie młodych czytelników do krainy fantazji. Przepiękne ilustracje i duże litery zachęcą dzieci do samodzielnego czytania.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

   Dział : Socjologia

Shah H.   Niewierna córka

W tym świecie śmierć córki jest lepsza, niż dyshonor rodziny…Hannah jest córką imama, muzułmańskiego przywódcy religijnego. Niechciana przez ojca, bita i gwałcona, żyje nadzieją, że ktoś ją w końcu ocali.Kiedy odkrywa, że rodzina planuje wysłać ją do Pakistanu w celu zawarcia zaaranżowanego małżeństwa, znajduje w sobie dość siły i odwagi, by uciec. Wybiera inną wiarę - porzucenie islamu jest jednak największym grzechem, jakiego może dopuścić się muzułmanin. Karą jest wyrok śmierci…

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

  Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Życzymy miłej lektury :)

 

Filia w Czersku

30.07.2012

11:54

Magdalena

Informujemy , że

Biblioteka w Czersku bedzie zamknięta

od 30.07.2012 r. do 10.08 2012 r.

z powodu choroby pracownika.

Wakacje

27.07.2012

10:42

Magdalena

             Informujemy, że

Biblioteka w Kątach będzie zamknięta

w dniach 30.07 - 10.08.2012 r.

 

NOWOŚCI LIPCA

16.07.2012

16:29

Magdalena

 

 W lipcu  biblioteka zakupiła 158 nowości .

Oto kilka z nich :

Dział :   Literatura polska

Giedrojć M.     Słońce za zakrętem

To miała być prosta droga – ślub, wspólny dom, kariera, potem pewnie gromadka dzieci i wakacje na tropikalnych wyspach. Kiedy do spełnienia pozostał mały krok, przewrotny los sprawił, że jej życie się zamknęło. Wtedy spotkała pierwszego z nich. Potem pojawili się następni. Zanim się obejrzała, była w centrum zupełnie nowego świata. Wokół niej zaroiło się od psów, kotów, żab i motyli. I przyjaciół. Niespodziewanych tak jak uśmiech, który znowu pojawił się na jej twarzy. Razem zaczną budować przyszłość, razem nadadzą wszystkiemu nowy sens. Ku zaskoczeniu Beaty okazało się bowiem, że z dala od głównej drogi dzieją się rzeczy, o których jeszcze kilka miesięcy wcześniej nikomu nawet się nie śniło. Ale to dopiero początek historii, która zaprowadzi ją do magicznego pieca w magicznej kawiarni, miauczącego złodzieja kanapek i nadziei.
Magdalena Giedrojć napisała siedem książek, w tym dwie powieści, jest współautorką dwunastu innych, opublikowała kilkaset artykułów i kilka wierszy. Kiedy nie pisze, podróżuje i fotografuje, gra w scrabble, czyta o włoskim malarstwie i włoskiej radości życia. Lubi leniwe poranki z kawą, południa pełne słońca, zapach świeżych ziół i pieczonych ziemniaków.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

Dział :  Poziom II

Strękowska-Zaremba M.    Okropny Maciuś ratuje wszystkich

Znacie Koszmarnego Karolka? Okropny Maciuś bije go na głowę!Pirat Okropny Maciuś został ostrzyżony na krótko. Prawdziwi piraci nie noszą krótkich włosów. Maciuś postanowił więc zostać strażakiem. Gasi pożary i ratuje ludzi z takim zapałem, że wszyscy przed nim uciekają. W pewnym momencie staje przed trudnym zadaniem: musi pocałować Zołzowatą Rysię.Kurza stopa!Czy strażakowi wystarczy odwagi?Kolejne części prześmiesznej serii w przygotowaniu!

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

Dział : Geografia

Barrie J.   Uwięzieni w raju

Był początek 2010 roku, kiedy po poważnej awarii ich jachtu Jennifer i Andrew Barrie wraz ze swoimi dwiema córkami zostali wyrzuceni na malutką wysepkę Mogmog w Mikronezji. Na szczęście tę ziemię zamieszkiwali przyjaźnie usposobieni tubylcy. A przynajmniej tacy wydawali się na pierwszy rzut oka…To historia współczesnych Robinsonów, którzy przetrwali, by móc opowiedzieć nam o życiu po katastrofie morskiej i miesiącach pobytu na najbardziej odległej wyspie świata.Jednak czasami raj nie jest tym, czym się wydaje…

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Życzymy miłej lektury :)

 

 

NOWOŚCI CZERWCA

25.06.2012

10:13

Magdalena

W czerwcu  biblioteka zakupiła 168 nowości .

Oto kilka z nich :

Dział :  Literatura amerykańska

Picoult J.   Głos serca

Debiutancka powieść Jodi Picoult po raz pierwszy w Polsce!
Jane zawsze żyła w cudzym cieniu. Od nieszczęśliwego dzieciństwa ucieka w małżeństwo z biologiem, pracoholikiem skupionym na karierze zawodowej, Oliverem Jonesem. Jane i to potrafi znieść. Dopiero gdy uświadamia sobie, że również ich córka, Rebeka, jest dla Olivera mało istotna, rodzi się w niej bunt. Pewnego dnia zostawia męża z jego ukochanymi nagraniami wielorybich pieśni i razem z córką wyrusza z San Diego do swojego brata, Joleya, który mieszka w Massachusetts. Jedzie przez całą Amerykę, prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera szansę refleksji nad zapomnianą przeszłością i świeżego spojrzenia w przyszłość, a podróż przez kontynent niesie ze sobą wiele niespodzianek. Oliver, nawykły do tropienia humbaków w głębinach oceanów, chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał nauczyć się patrzeć na świat, a także na siebie, innymi oczami.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

Dział : Poziom II

Blanck U.   Pirackie radio

Ktoś włamuje się do furgonetki cioci Matyldy i wujka Tytusa. Trzej przyjaciele – Justus, Peter i Bob próbują wyśledzić złodzieja. Poszukiwania doprowadzają ich do starego, opuszczonego więzienia, a tam chłopcy wpadają na trop pirackiej rozgłośni radiowej. Tym razem dzielnych detektywów z klubu Trzy Znaki Zapytania czeka naprawdę niebezpieczna przygoda.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

   Dział :  Biografie

Bréhat C.     Kochałam manipulatora

"Gdy Caroline poznała Juliana, wydał się intrygujący, bo nieodgadniony. Nie zaalarmowały jej jego nagłe zmiany nastrojów. Był ujmujący, wciąż wyznawał jej miłość. Wkrótce zaczęła zauważać, jaki jest niezrównoważony, ale już wtedy była w ciąży… Ataki szału przemieniały się w wyznania skruchy. Wkrótce Julian zaczął dawać Caroline do zrozumienia, że to z nią jest coś nie w porządku, w co ona zaczęła wierzyć. Urodziło się dziecko, Julian coraz częściej uciekał się do przemocy… Wstrząsająca historia toksycznego związku i rzecz o tym, jak rozpoznać manipulanta. "

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

 Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

    Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Życzymy miłej lektury :)

Powiatowy Festiwal Książki

29.05.2012

13:03

Magdalena

             Więcej informacji tu

 

NOWOŚCI MAJA

21.05.2012

12:55

Magdalena

W maju biblioteka zakupiła 114 nowości .

Oto kilka z nich:

Dział :  Literatura angielska

Hannah S.    Zabójcze marzenia

Jest kwadrans po pierwszej w nocy. Connie Bowskill powinna spać, ale zamiast tego odwiedza stronę internetową agencji nieruchomości, by znaleźć pewien dom w Cambridge. Wie, że jest na sprzedaż, bo w ogródku stoi znak z logo agencji.Niedługo później Connie uruchamia wirtualne zwiedzanie, by zajrzeć do wnętrza domu i raz na zawsze rozwiać wątpliwości, ale jej oczom ukazuje się scena jak z koszmaru: na dywanie w dużym pokoju leży kobieta w ogromnej kałuży krwi. Wstrząśnięta Connie budzi męża, lecz gdy on siada przy komputerze, nie widzi żadnych zwłok, tylko nieskazitelnie czysty, beżowy dywan w zwyczajnym pokoju…

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

 Dział :  Poziom I

Frączek A.   Kotostrofy czyli O kotach strofy

Pewnego dnia do domu pani Agnieszki zawitały dwa czarno-białe dachowce mazurskie: Kapsel i Zakrętka. Małe koty potrafią niezwykle urozmaicić życie właściciela, psotami i figlami doprowadzając do licznych koto-strof w mieszkaniu. Są przy tym jednak niezrównaną inspiracją poetycką, o czym świadczy nowy zbiór wierszy.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Dział :  Socjologia

Dirie W.    Czarna kobieta, biały kraj

Nowa książka autorki bestsellerowego Kwiatu pustyni! W kolejnej autobiograficznej książce Waris Dirie opowiada o swym pobycie w Wiedniu, w którym zamieszkała po nieudanej próbie powrotu do ojczyzny. Jak powstawał film, kręcony na podstawie jej „Kwiatu pustyni”? Co naprawdę przydarzyło się w Brukseli, gdzie przeżyła porwanie? W jaki sposób Waris wspiera mieszkanki Afryki, prowadząc swą fundację? Opowieść o odwadze i tęsknocie, wiele anegdot z prywatnego życia i refleksje na temat współczesnego świata i miejsca, jakie zajmują w nim kobiety, te biedne, wciąż poniżane i czekające na pomoc.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

  Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Życzymy miłej lektury :)

NOWOŚCI KWIETNIA

16.04.2012

14:47

Magdalena

 

 W kwietniu  biblioteka zakupiła 144  nowości.

Oto kilka z nich:

Dział :   Literatura amerykańska

Quindlen A.   Do ostatniej łzy

Mary Beth Latham jest żoną lekarza i matką trójki dzieci: siedemnastoletniej Ruby i nieco młodszych bliźniaków – Maxa i Alexa. Chociaż spełnia się zawodowo, prowadząc niewielką firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów, jej życie kręci się przede wszystkim wokół dzieci – ich sukcesów, porażek, zawodów miłosnych, szkolnych osiągnięć, lekcji muzyki, treningów piłki nożnej. W domu Lathamów niemal zawsze są goście – koledzy chłopców, przyjaciółki Ruby, najczęściej jednak odwiedza ich Kiernan, chłopak Ruby zakochany w niej do szaleństwa.Choć Mary Beth nie szczędzi ironicznych słów pod adresem swojej rodziny, w gruncie rzeczy jest szczęśliwą, spełnioną, czasem tylko nieco przepracowaną

  Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

  

 

Dział : Poziom II

Roberts D.    Radek Szkaradek : pchły

Poznajcie Radka Szkaradka - chłopca z całym mnóstwem złych nawyków i szalonych pomysłów.W książce znajdziecie trzy zabawne historie z przygodami naszego wyjątkowego bohatera. Strzeżcie się jednak! Złymi nawykami można się zarazić! Seria "Radek Szkaradek" to zabawne, pełne niespodzianek opowieści idealne do samodzielnego czytania, adresowane do dzieci w wieku 7-10 lat.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

 

 Dział :  Socjologia

Darznik J.    Irańska córka : sekretne życie mojej matki

Czarująca i niezapomniana książka o tajemnicach, zdradzie i nierozerwalnej więzi matki z córką.Jasmin Darznik, urodzona w Iranie, ale wychowana i żyjąca od lat w Ameryce, w rodzinnych papierach natrafia na zdjęcie matki. Lili ma na nim kilkanaście lat, nosi ślubny welon, a u jej boku stoi mężczyzna, którego Jasmin nigdy wcześniej nie widziała. Z początku matka nie chce rozmawiać o fotografii, jednak kilka miesięcy później wysyła córce pierwszą z dziesięciu kaset, które wydobędą na światło dzienne bolesną, przez lata skrywaną historię jej rodziny w Iranie.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

 

 Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 Życzymy miłej lektury   :) 

 

 

NOWOŚCI MARCA

15.03.2012

13:51

Magdalena

 

 W marcu biblioteka zakupiła 123 nowości.

Oto kilka z nich:

Dział : Literatura polska

Czupryńska S.  Kobiety z domu Soni

Pięć pokoleń kobiet. Chcą być piękne i kochane, muszą zawalczyć o siebie i swoje szczęście.Historia rozpoczyna się w małym miasteczku, a kończy w wielkim mieście. Jest jak rodzinny album z pożółkłymi zdjęciami, na których wrażliwy fotograf uwiecznił pięć wyjątkowych kobiet: prababcię Antonię, jej córkę Julię, wnuczki Basię i Jagodę oraz prawnuczkę Sonię. Wszystkie, połączone więzami krwi niczym łańcuchem splecionych rąk, przekazują sobie to, co w nich najpiękniejsze, ale i to, co głęboko skrywane.Każda z nich kocha, tęskni, pragnie, uczy się żyć, szuka rozwiązań. Zdobywa i porzuca. Pięknie wygląda z papierosem, za kierownicą malucha czy w markowej sukience. Każda spotyka mężczyznę lub kilku i próbuje uwolnić się od tajemnicy z przeszłości, odnaleźć szczęście, odmienić los nieświadomie wyznaczony jej przez matkę, babcię, prababcię. Każda z nich ma na to szansę. Każda z nas też.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

Dział :  Poziom III

Patykiewicz P.   Łukasz i kostur czarownicy

To miały być piękne wakacje w Chorwacji… Niestety  zamiast  tego  Łukasz musiał spędzić  lato w  podgórskim miasteczku  u starej ciotki Wandy. W dodatku w pociągu skradziono mu plecak. Czekało go więc lato bez komórki, bez komputera, a nawet bez prądu, bo ciotka okazała się większą dziwaczką, niż przypuszczał. A wiele wskazywało na to, że jest również czarownicą.  Miało to jednak także dobre strony, bo czasem i Łukasz mógł skorzystać z czarodziejskiej mocy. Stało się to szczególnie istotne, kiedy wyszło na jaw, że mieszkająca w sąsiedztwie sympatyczna Julka potrzebuje pomocy.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

 

Dział :  Teatr

Zawadzka M.   Gustaw i ja

Wzruszające wspomnienia Magdaleny Zawadzkiej o wspólnym życiu z Gustawem Holoubkiem.Opowieść o pięknej historii miłości, małżeństwa,  wspólnego życia i pracy pary aktorów.Nieznane fakty, wspaniałe anegdoty, poruszające opowieści opisane w ujmującym, bardzo osobistym stylu tuż po śmierci Gustawa Holoubka.Książka ilustrowana nigdzie nie publikowanymi zdjęciami z archiwum rodzinnego oraz unikatowymi materiałami archiwalnymi.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii , w Czersku i w Kątach

 

 

Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 Życzymy miłej lektury   :) 

 

 

NOWOŚCI LUTEGO

17.02.2012

12:18

Magdalena

 

 W lutym biblioteka zakupiła 95 nowości.

Oto kilka z nich:

Dział : Literatura amerykańska

Hyde C.R.     Używane serca

Chyba niedługo umrę. Może dzisiejszej nocy, we śnie. Może w przyszłym tygodniu. Trudno powiedzieć.Ćwiczę się w umieraniu od prawie dwudziestu lat.Dziewiętnastoletnia Vida rozpaczliwie potrzebuje nowego serca. Czeka na nie bardzo długo i któregoś dnia wreszcie znajduje się dawca. Czy to jednak możliwe, aby wraz z sercem dziewczyna odziedziczyła niektóre wspomnienia i emocje jego poprzedniej właścicielki? Aby pamiętała miejsca, w których nigdy nie była? Między pogrążonym w żałobie mężem zmarłej kobiety a Vidą rodzi się trudna, bolesna więź granicząca z obsesją...

Książka dostępna :  w Górze Kalwarii , w Czersku i w Kątach

 


Dział : Poziom I

Strzałkowska M.    Wyliczanki z pustej szklanki

Dobra zabawa nie może obejść się bez wyliczanek! Do takiej właśnie zabawy zaprasza nas ta książka. Znajdziemy tu kilkadziesiąt nowych, arcyśmiesznych rytmicznych dziecięcych rymowanek, pełnych absurdalnego humoru prostych wierszyków, które łatwo wpadają w ucho i od razu zostają w głowie. Wymyśliła je znakomita poetka i mistrzyni języka polskiego, Małgorzata Strzałkowska. Przydadzą się w przedszkolu i w szkole, na podwórku, na wycieczce, na biwaku, kiedy trzeba rozpocząć grę, wskazać, kto pierwszy, a kto ostatni, wybrać coś lub kogoś. Służą do losowania podobnie jak orzeł czy reszka. To także prawdziwa gratka dla dzieci i dorosłych lubiących „wierszyki łamiące języki”, słowne żarty i inne zabawy językowe tej Autorki – z fantazją odmalowane w książce przez Kacpra Dudka.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii,w Czersku i w Kątach

 

Dział :    Nauka o środowisku

Fitzjohn T.     Tańczący z lwami : moja afrykańska przygoda

"Niezwykła opowieść o miłości do dzikich zwierząt i Afryki Wspaniała... Inspirująca, poruszająca i pasjonująca. Epicki opis prawdziwej afrykańskiej przygody. Ben Fogle Tańczący z lwami to historia pasji, przygody, walki i wysiłków o ochronę zagrożonej afrykańskiej przyrody. Tony Fitzjohn nie jest zwykłym Anglikiem. Jego najlepszymi przyjaciółmi są lwy. Rozmawia z nimi, kocha je i chroni, a czasami ląduje w ich paszczach… Ponad czterdzieści lat spędził w Afryce, przywracając środowisku naturalnemu lwy, lamparty, nosorożce i likaony. Tony opowiada o swojej pracy w Parku Narodowym Kora w Kenii, o samotniczym, pełnym niespodzianek i niebezpieczeństw życiu z dala od cywilizacji. Kiedy stał się nieproszonym gościem w kraju, który pokochał, i kiedy uniemożliwiono mu przywracanie zwierząt ich naturalnemu środowisku, zaczął od nowa w Tanzanii. W Mkomazi stworzył nowy Park Narodowy - teraz Kenijczycy chcą, żeby wrócił… "

Książka dostępna : w Górze Kalwarii i w Czersku

 

 Więcej informacji w dziale :    nowości w bibliotece

  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

   Życzymy miłej lektury   :) 

 

 

NOWOŚCI STYCZNIA

19.01.2012

13:05

Magdalena

 

 W styczniu biblioteka zakupiła 100 nowości.

Oto kilka z nich:

Dział :  Literatura amerykańska

Gruber M.    Dobry syn

"Broń nuklearna w rękach Mudżahedinów? Najściślej strzeżona tajemnica amerykańskiego wywiadu Wojownicy Dżihadu, szpiedzy Waszyngtonu – kto jest kim? W Pakistanie mudżahedini uprowadzają grupę uczestników konferencji naukowej. Wśród zakładników znajduje się Sonia Bailey, na którą muzułmańska społeczność wydała w swoim czasie wyrok śmierci. Syn Soni, Theo, odbywający służbę w armii Stanów Zjednoczonych, postanawia za wszelką cenę uwolnić matkę. Planuje śmiałą akcję, choć wie, że jej realizacja oznacza pogwałcenie wojskowego regulaminu. Tymczasem w Waszyngtonie ambitna tłumaczka z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Cynthia Lam, podsłuchuje rozmowę świadczącą o tym, że w Pakistanie dokonano kradzieży materiału nuklearnego, niezbędnego do produkcji bomby. Przekonana, że ma do czynienia z blefem, który może posłużyć za pretekst do inwazji na Pakistan, postanawia nie dopuścić do tragedii. "

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

Dział :  Poziom I

Landau I.     Superdziadek

Dziadek Felek w wymyślaniu zabaw jest lepszy od niejednej przedszkolanki! Przebiera się za tygrysa, pichci konfitury,zabiera wnuczkę na spacery i do zoo, a kiedy jest chory nie leży i nie stęka, tylko pozwala Dorocie o niego zadbać. Czasami babcia gniewa się na dziadka,że jest taki niepoważny, ale Dorota nigdy. bo jak tu gniewać się na dziadka, który uwielbia życie i bierze z niego ile się da?

Książka dostępna : w Górze Kalwarii, w Czersku i w Kątach

 

 

 Dział : Paleontonogia

Lessem D.        Dinopedia : najlepsza encyklopedia dinozaurów.

Jeżeli lubisz dinozaury, ta książka jest dla ciebie! Dinopedia to najszersze i najbardziej aktualne spojrzenie na świat dinozaurów. Jest pełna zdumiewających ilustracji, zadziwia niezwykłymi informacjami, pokazuje najnowszą i najciekawszą paleontologię. Zobaczysz tu najmniejsze, największe, najszybsze i najwolniejsze znane dinozaury. Poznasz najsłynniejsze pomyłki dotyczące dinozaurów. Obstawisz zwycięzców w największych walkach dinozaurów i wiele, wiele więcej.

Książka dostępna : w Górze Kalwarii , w Czersku i w Kątach

 

  Więcej informacji w dziale :  nowości w bibliotece 

 Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

  Życzymy miłej lektury   :) 

 

 

1...4748495051...52
Jeśli są Państwo zaintetresowani otrzymywaniem informacji o różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się na terenie naszej gminy
prosimy o pozostawienie adresu e-mail. 
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej

 

Legalna Kultura