Akcja Żonkile – spacerkiem po Ger

Data publikacji: 16/04/2021

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Jak co roku nasza biblioteka włącza się w akcję Żonkile – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim.

Z tej okazji zapraszamy Państwa na spacer po Górze Kalwarii śladami kalwaryjskich Żydów. Spacer oprowadzi nas po istniejących i nieistniejących już miejscach związanych z historią Żydów, którzy zamieszkiwali Ger.

Wersję papierową można odebrać w każdej naszej placówce bibliotecznej (do wyczerpania zapasu) lub pobrać z naszej strony (link poniżej) i samodzielnie wydrukować. Podczas spaceru przyda się ołówek, bo przed nami trochę zagadek z matematyki, wykreślanek i innych zadań logicznych. Miłego spaceru!

Śladami kalwaryjskich Żydów