Czerwcowe spotkania z książką w Baniosze

Data publikacji: 27/06/2022

W czerwcu w Filii w Baniosze odbyły się lekcje biblioteczne oraz spotkania z książką. Odwiedziły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej w Baniosze.

W spotkaniu z książką uczestniczyły grupy Tygrysków oraz Misiów ze Szkoły Podstawowej. Z okazji zbliżających się wakacji, dzieci opowiedziały jak lubią spędzać czas na dworze oraz co lubią robić nad morzem.

Dzieci wysłuchały książki pt.: „Złodziej opowieści”, w której małej Oliwce wpada książka do morza i spada na śpiącego potworka. Po przebudzeniu, stworek jest oczarowany dziwnym przedmiotem, ale nie wie do czego on służy. Postanawia dostać się do miasta po więcej dziwnych przedmiotów. Mieszkańcy są przygnębieni, że zniknęły wszystkie książki. Czy uda im się je odnaleźć i zaprzyjaźnić z dziwnym stworkiem? Po przeczytaniu książki, dzieci wykonały statek z papieru, a na koniec obejrzały bajkę „Morska przygoda”.

Tygryski

Misie

Mieliśmy również przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej 5 klasę oraz Zerówkę ze Szkoły Podstawowej. Były to pierwsze odwiedziny, więc dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze. Starsze dzieci dowiedziały się jak działa system, a następnie zadawali pytania dotyczące pracy w bibliotece.

Zerówka

Dziękujemy za udział w zajęciach i życzymy udanych wakacji!