Domowe rękodzieło z książką- wielkanocne zakładki

Data publikacji: 08/04/2020

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zachęcamy dzieci do wykonania świątecznej zakładki do książek. Do wykonania będą potrzebne materiały (filc lub inne), papier kolorowy, wstążeczki, wata, klej oraz nożyczki. Wszystkie elementy można wykonać także z papieru oraz połączyć je ze sobą za pomocą igły i nici.

1. Przygotowujemy prostokątny kawałek kolorowej kartki, który będzie podstawą naszej zakładki.
2. Z żółtego materiału wycinamy jajowaty kształt kurczaczka. Z białego materiału wycinamy kształt pękającej skorupki. Możemy wyciąć także oczka lub narysować markerem. Wycinamy dziubek kurczaczka z czerwonego materiału. Klejem łączymy wszystkie elementy i przyklejamy do zakładki.
3. Z niebieskiego materiału przygotowujemy zajączka. Wycinamy okrągłą głowę i uszy. Z białego i czarnego materiału robimy oczka, a z różowego nosek. Wszystko łączymy ze sobą i przyklejamy do kartki.
4. Zakładkę ozdabiamy wstążeczką, przy pomocy waty można wykonać bazie, a z zielonego materiału trawę.