Ferie w bibliotece w Baniosze

Data publikacji: 27/02/2023

W pierwszym tygodniu ferii, Filia Baniocha przygotowała dla dzieci w wieku 4-7 lat- teatrzyk Kamishibai. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, na którym przedstawiliśmy bajkę “Wierna miłość Klepetana i Maleny”. Po wysłuchaniu bajeczki, dzieci ozdobiły balon sercami. Drugie zajęcia odbyły się w czwartek, na których wysłuchaliśmy bajki “Jak Nowatorscy przestali rozmawiać”. Następnie dzieci tworzyły obrazek parku – wyklejały różne elementy, które możemy tam znaleźć oraz wykonały myszkę, którą zakładały na paluszki. 😊

W drugim tygodniu ferii gościliśmy dzieci na zajęciach z robotami Photon. Na początku uczestnicy zapoznali się z możliwościami aplikacji Edu Photon na trzech poziomach – podstawowym, średniozaawansowanym i ekspert. Drugiego dnia podnieśliśmy poprzeczkę- dzieci pisały historię na podstawie planszy gdzie od razu planowali trasę, oraz zrealizowali zadania z robotem przez polecenia m.in: 👉Napój konie wodą ze studni, omijając zielone pola. 👉Przejdź przez wszystkie pola na których umieszczone są drzewa, wydając okrzyk zachwytu na każdym z tych pól. Programowanie świetnie ćwiczy cierpliwość oraz logiczne myślenie. Gdy droga robota się wydłuża, ciąg komend również jest bardzo długi, to uczy skupienia i koncentracji uwagi. Poprzez zabawę z robotem, chcemy pokazać, że nauka kodowania może być świetną zabawą! Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w spotkaniu.