Ferie w bibliotece w Górze Kalwarii

Data publikacji: 24/02/2023

W feryjne poniedziałki spotykaliśmy się na zajęciach ze scrapbookingu. Ta kreatywna metoda ozdabiania albumów, kartek i pamiętników przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Uczestniczki miały okazję wykonać biurkowy kalendarz. Najwięcej pracy wymagało ozdobienie podstawy zrobionej z tektury, poprzez wybór, wycinanie i przyklejanie kwiatowych elementów.

Podczas ferii w bibliotece nasze czytelniczki brały udział również w warsztatach szycia. Własnoręcznie zrobiły urocze misie-breloczki, nauczyły się robić wykroje, szyć, a także wyhaftowały swoim pracom śliczne pyszczki.

W piątki uczestniczki zajęć feryjnych uczyły się podstawowych splotów makramy. Nie było to łatwe zadanie, dlatego na początku uczyłyśmy się tych splotów na grubej włóczce. Następnie wykonałyśmy kolorowe bransoletki z koralikami.