29.09. spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie na zajęciach z cyklu Góra czytanek. Zajęcia rozpoczęliśmy od niełatwego ćwiczenia wyciszającego. Wszystkie dzieci wysłuchały krótkiej relaksacji, podczas której wsłuchaliśmy się w kojące dźwięki natury i wyobraziliśmy sobie, że spacerujemy po jesiennym lesie. Udało nam się zrelaksować i wyciszyć, więc sięgnęliśmy po książkę pt. “Śmiały plan Jeżyka Nieśmiałka”. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być nieśmiałym i w jakich sytuacjach towarzyszy nam uczucie zawstydzenia i lęku.
Po głośnym czytaniu w ruch poszły pędzle i farby, a wszystkie dzieci z zaangażowaniem oddały się malowaniu. Finalnie powstały piękne obrazy przedstawiające jesienne drzewa.