Informacje dotyczące ponownego otwarcia biblioteki

Data publikacji: 04/05/2020

Drodzy Czytelnicy,

Informujemy, że Biblioteka w Górze Kalwarii będzie ponownie otwarta od czwartku 7 maja 2020r. Od środy (6 maja) przyjmujemy zamówienia na książki do wypożyczenia.

ze względów bezpieczeństwa, Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii będzie działała na zmienionych zasadach zgodnych z rekomendacją Biblioteki Narodowej oraz  Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

• Biblioteka Głowna będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 11-17
  • Filia Czersk będzie zamknięta do odwołania (zwroty książek wypożyczonych w Czersku będą w tym czasie przyjmowanie w Bibliotece Głównej)
  • Działalność biblioteki na początku będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek/audiobooków.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do wypożyczalni dla dzieci, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłona z pleksi. W pomieszczeniu może przebywać tylko 1 osoba, zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie 2m odstępu.
  • Po otwarciu biblioteki książki będzie można zamawiać:
    • telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki (tel. 22 727 32 77 oddział dla dorosłych, oraz tel 508 679 366 oddział dla dzieci),
    • e-mailowo (publiczna@bibliotekagk.pl)
    • oraz przez konto w katalogu on-line (szukamksiążki.pl )
    • i po otrzymaniu potwierdzenia, odebrać je w bibliotece.
  • Do dnia 15.06.2020 nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek
  • Wszystkie zwracane książki będą obowiązkowo przechodziły 14-dniową kwarantannę w wyznaczonym pomieszczeniu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszym Czytelnikom
  • Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach.
  • Akcje „Biblioteczne Bingo”, „Mała Książka Wielki Człowiek”, Konkurs plastyczny, oraz „Drzewko za makulaturę” ulegają zawieszeniu. Po ustaniu zagrożenia epidemicznego w/w akcje zostaną przywrócone a terminy wydłużone.
  • Zamknięta będzie Czytelnia, Sala Multimedialna, winda i dostęp do pomieszczeń na I piętrze budynku biblioteki . Nie będzie także możliwości korzystania z toalety w budynku biblioteki.