Integracyjne Narodowe Czytanie 2022 on-line

Data publikacji: 06/09/2022

Integracyjne Narodowe Czytanie w Górze Kalwarii to szczególne wydarzenie na kulturalnej mapie naszej gminy.

Ogrom pracy Uczestników i pracowników WTZ oraz biblioteki włożony w przygotowanie tego wydarzenia literackiego warto zachować na dłużej. Dlatego dla tych z Państwa, którzy nie mogli dotrzeć do Ogrodu Miejskiego w dniu 3.09 przygotowaliśmy nasze wydarzenie w wersji elektronicznej. Zachęcamy do czytania i słuchania “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza oraz pobierania i oglądania wystawy okolicznościowej.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytanie jest realizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Okolicznościowe wydanie książki “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, ilustrowanej fotografiami Roberta Prasolika, uzupełniona kodami QR z nagranymi utworami. Plik do pobrania :

Okolicznościowa wystawa towarzysząca wydarzeniu “Integracyjne Narodowe Czytanie” . Plik PDF do pobrania. Wystawa w formacie 10x100cm

Zachęcamy do wysłuchania nagrań audio ballad Mickiewicza w interpretacji naszych Lektorów:

…oraz do obejrzenia filmu promującego to literackie wydarzenie: