Lekcja biblioteczna w Przedszkolu u Sióstr Służebniczek

Data publikacji: 07/02/2020

W dniu 5.02.2020  odbyła się lekcja biblioteczna w Przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Edmunda Bojanowskiego w Czersku. Rozmawialiśmy na temat zimy i związanych z tą porą roku zabaw. Charakterystycznym elementem zimą są karmniki przepełnione różnymi ptakami, które bez dokarmiania miałyby problem z samodzielnym znalezieniem pożywienia w mroźne dni. Przy okazji rozmowy na temat ptaków które zostają w kraju, dzieci dowiedziały się, że na przykład bociany odlatują do ciepłych krajów. Była to idealna okazja do wyjaśnienia, gdzie znajdują się ciepłe kraje i czym jest atlas. Po zaprezentowaniu atlasu geograficznego zajęliśmy się atlasem ptaków, omówiliśmy cechy charakterystyczne małych wróbelków, żółtobrzuchych sikorek, ślicznie śpiewających skowronków i niebieskopiórych sójek. W ten sposób dzieci nauczyły się rozpoznawać ptaki najczęściej odwiedzające karmniki. W celu utrwalenia wiedzy przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą sójkę.