Majowe spotkania z książką

Data publikacji: 01/06/2023

17.05.2023r. gościliśmy w Bibliotece dwie grupy przedszkolne z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Cendrowicach. Wizytę rozpoczęliśmy od wspólnego zwiedzania oddziału dla dzieci, gdzie dowiedzieliśmy się, co można robić w bibliotece oraz jakie panują tutaj zasady. W dziale książek młodzieżowych przedszkolaki miały okazję zapoznać się z komiksami i literaturą popularnonaukową. Następnie dzieci z grupy Słoneczek wysłuchały książeczki o kameleonie pt. “Własny kolor” i wykonały wiosenne biedronki. Grupa Lisków wysłuchała książki “Najpiękniejszy ogródek borsuka”, a po tym wykonała pracę plastyczną- wiewiórki.

Następnego dnia odwiedziły nas dwie grupy z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii. Na początek wycieczki przypomnieliśmy sobie, co robimy w bibliotece i jakie panują tutaj zasady. Po rozmowie przedszkolaki odpowiadały na wiosenne zagadki oraz wysłuchały głośno czytanych książek. U Biedronek była to historyjka pt. “Mały wróbelek”, natomiast u Pszczółek “Kocham cię całym sercem”. Obie grupy samodzielnie wykonały mądre sowy na patyczkach.

23.05.2023r. gościliśmy w bibliotece grupę Jagódek z Przedszkola Bajkowy Zakątek. Wszystkie dzieci miały okazję dowiedzieć się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Zwiedziliśmy Oddział dla dzieci, a także poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze.

Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, przedszkolaki wysłuchały książki pt. “Kocham cię całym sercem”, z której dowiedzieliśmy się, że nasze mamy kochają nas mimo wszystko. Na koniec dzieci wykonały kolorowe sowy na patyczkach.

24.05. do Biblioteki zawitały dzieci z grup Astronauci i Marsjanie z przedszkola Czarodziejska Planeta. Uczestnicy wysłuchali książki pt. ”Pracowita pszczółka”. Następnie rozmawialiśmy na temat życia pszczół, ich domu i pracy jaką wykonują, poznaliśmy także różne grupy pszczół mieszkających w ulu jak np. strażniczki czy zbieraczki. Na zakończenie dzieci wykonały uroczą pracowitą pszczółkę.

25.05.2023 odwiedziły nas Sówki z Przedszkola Samorządowego nr 1.  Na początku przypomnieliśmy sobie, co to można robić w bibliotece i jak należy się w niej zachowywać. Wspólnie poczytaliśmy sobie książkę pt. “Emomisie” i porozmawialiśmy o różnych emocjach, jakie towarzyszą nam nie tylko w życiu, ale również są opisywane w książkach. Po rozmowie dzieci wysłuchały książki “O myszy, która chciała być lwem”, a następnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.

26.05.2023r. odbyło się spotkanie z grupą Smerfów z Przedszkola Samorządowego nr 1, a jego tematem były zwierzęta żyjące w Australii. Wspólnie oglądaliśmy książkę pt. “Atlas zwierząt”, w której ukazano różne gatunki występujące na tym kontynencie, a także wysłuchaliśmy kilku ciekawostek o koali. Tym razem poznaliśmy historyjkę pt. “Koala, który się trzymał”, z której dzieci dowiedziały się, jak ważna jest wiara w siebie i odwaga. Po czytaniu przedszkolaki wykonały kolorowe papugi.

W poniedziałek odwiedziły nas Jeżyki z przedszkola Różowy Baranek.  Na początku przypomnieliśmy sobie, co to można robić w bibliotece i jak należy się w niej zachowywać. Wspólnie poczytaliśmy sobie książkę pt. “Emomisie” i porozmawialiśmy o różnych emocjach, jakie towarzyszą nam nie tylko w życiu, ale również są opisywane w książkach. Po rozmowie dzieci wysłuchały książki “O myszy, która chciała być lwem”, a następnie wykonały tematyczną pracę plastyczną.

W środę 31.05. w zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy Kotków z Przedszkola Samorządowego nr 1. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat Hansa Christiana Andersena, dzieci opowiedziały historię Czerwonego Kapturka, Królowej Śniegu i Brzydkiego kaczątka, dowiedzieliśmy się, że każda z nich zawiera ważne przesłanie jak chociażby to, że nie należy rozmawiać z obcymi. Dzieci grzecznie wysłuchały książki autorstwa M. I. Sanchez Vegary pod tytułem „Hans Christian Andersen” należącej do serii wydawniczej „Mali Wielcy”. Następnie własnoręcznie wykonały pięknego białego łabędzia.