MAMY Górą- spotkanie z coachem

Data publikacji: 08/07/2022

6.07.2022r. odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu “MAMY Górą”. Zadanie zakłada cykl spotkań i warsztatów, podczas których mamy przebywające na urlopie wychowawczym poznają różne możliwości rozwoju. Dzięki warsztatom mamy na nowo uwierzą w swoje możliwości oraz nauczą się dbać o siebie, również w sferze psychicznej.

W środowe popołudnie mamy miały możliwość uczestniczyć w warsztatach z p. Katarzyną Wnękowską- coachem, autorką książki “Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!”. Na co dzień p. Katarzyna prowadzi firmę Kataliza Coaching, która specjalizuje się w pracy z kobietami, pomaga im w zgodzie ze sobą pożegnać wszystko to, czego już nie chcą w swoim życiu i zaprosić to, czego pragną. Mamy przebywające na urlopie wychowawczym borykają się z wieloma problemami, zmęczeniem fizycznym i psychicznym, brakiem czasu dla siebie, niektóre są zagubione, inne przeraża perspektywa powrotu do pracy. Podczas warsztatów p. Katarzyna skupiła się właśnie na aspekcie równowagi, w szczególności między obowiązkami i czasem dla siebie. Wyjaśniła jak ważne jest wyciszenie umysłu i słuchanie swojego serca, uświadomiła wszystkim, że zwolnienie tempa i znalezienie chwili na odpoczynek pozwala na efektywniejsze wykorzystanie czasu. Zwróciła też uwagę na to, jak ważne są relacje międzyludzkie, ich tworzenie, ale też ich pielęgnowanie, bo w trudnych chwilach niezwykle pomocne jest wsparcie, o które nie powinnyśmy bać się prosić. Na zakończenie spotkania pod okiem prowadzącej wszystkie uczestniczki poświęciły kilka minut na medytację, co pozwoliło na wyciszenie i wsłuchanie się w swoje potrzeby.

W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach sensorycznych prowadzonych przez p. Katarzynę ze Smykolandii. Maluchy poznawały świat za pomocą zmysłów- słuchu oraz wzroku. Na początek wysłuchaliśmy książeczki pt. “Franek i zielony stworek”, a następnie sprzątaliśmy “bałagan”: gąbeczki o różnych kolorach musiały zostać posegregowane. Odśpiewaliśmy wspólnie kilka piosenek oraz masowaliśmy stópki gąbeczkami. Każde dziecko miało też okazję stworzyć potworka według własnego pomysłu. Powstały przeróżne stworki z filcu, papieru i piórek. Przechodziliśmy także przez tor zrobiony z grochu, kaszy, folii bąbelkowej oraz tunel, żeby na końcu wylądować w basenie z kolorowymi piłeczkami. Na koniec dzieci poznawały kakaową masę, był czas na brudzenie, moczenie, przelewanie i mieszanie.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na warsztaty szycia książeczek sensorycznych- 20.07.2022r., godz. 16:00. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy: 508 679 366.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.