MAMY Górą – szyjemy książeczki sensoryczne

Data publikacji: 21/07/2022

20.07.2022r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu “MAMY Górą”. Zadanie zakłada cykl spotkań i warsztatów, podczas których mamy przebywające na urlopie wychowawczym poznają różne możliwości rozwoju. Dzięki warsztatom mamy na nowo uwierzą w swoje możliwości oraz rozwijają swoją kreatywność i zdolności manualne.

Warsztaty dla mam poprowadziła doświadczona instruktorka szycia p. Monika Chmura. Od kilku lat zajmująca się nauczaniem szycia dzieci i dorosłych tym razem pani Monika pomogła mamom odkryć pokłady wewnętrznej twórczości by przygotować dla swoich pociech książeczki sensoryczne. Książeczki sensoryczne to miękkie, wykonane z różnokolorowych tkanin zabawki, przypominające w formie, kształcie i wyglądzie klasyczną książeczkę, wspierają rozwój od pierwszych dni życia dziecka. Dodatkowo jej wartość zapewnia wykonie własnoręcznie przez mamę, w ten sposób książeczka jest nie tylko pomocą edukacyjną, ale również cenną pamiątką.

W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach sensorycznych prowadzonych przez p. Katarzynę ze Smykolandii. Maluchy poznawały świat za pomocą zmysłów- słuchu oraz wzroku. Na początek wysłuchaliśmy książeczki pt. „Bardzo głodna gąsienica” Erica Carle. Podczas zabawy dzieci poznały cykl życia gąsienicy od jajeczka – które stworzone zostało z balonika i nasion, co sprawiło dzieciom wielką radość. Kolejnym etapem był wzrost symbolizowany przez śliczne, własnoręcznie zrobione gąsienice na patyczkach, aż po przemianę w pięknego motyla, latającego po łące, stworzonej w naszej czytelni z owoców i warzyw, chętnie chrupanych również przez dzieci.

Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na warsztaty pt. „Jak budować relacje z dzieckiem? Poradniki wychowawcze”, które poprowadzi psycholog – 10.08.2022r., godz. 16:00. Spotkania są bezpłatne, obowiązują zapisy: 508 679 366.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.