Marcowe odwiedziny filii w Baniosze

Data publikacji: 23/03/2023

W marcu filia Baniocha gościła klasę I A ze Szkoły Podstawowej w Baniosze. Były to ich pierwsze odwiedziny, więc dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek oraz jak stać się czytelnikiem. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: nowości książkowe, komiksy, literaturę popularno-naukową oraz książki małe, duże, dźwiękowe i „magiczne”. Dzieci dowiedziały się również, że w Bibliotece organizowane są zajęcia dodatkowe, takie jak gry planszowe, czy zajęcia z programowania z Robotem Photon.

23.03. odwiedziła nas grupa Misiów z Przedszkola w Baniosze. Na rozgrzewkę odpowiadaliśmy na wiosenne zagadki, każde dziecko miało szansę odgadnąć rymowankę. Przedszkolaki wysłuchały książki pt. “Szara myszka i kolory”. Tytułowa myszka zerka do lusterka i stwierdza, że nie podoba się jej kolor własnego futerka. Wybiera się więc w świat w poszukiwaniu innego koloru dla siebie. Czy odnajdzie go w Niebieskiej Krainie? A może Zielonej? Po czytaniu wykonaliśmy wspólnie wiosenne bociany.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas!