Październikowe lekcje biblioteczne cz.2

Data publikacji: 25/10/2021

W poniedziałek 18.10 odwiedziły nas Słoneczka z Samorządowego Przedszkola nr 1. Nawiązując do zeszłotygodniowych urodzin Kubusia Puchatka porozmawialiśmy o tym niedźwiadku, który bardzo lubił miód oraz o pozostałych bohaterach tej bajki. Zobaczyliśmy również zdjęcie z oryginalnym Kubusiem, Prosiaczkiem i Osiołkiem – czyli pluszowymi zabawkami, które stały się inspiracją dla Alana Alexandra Milne. Dzieci wysłuchały książki “Edzio ma urodziny” i porozmawialiśmy o tym  jak ważny, nie tylko dla dzieci, jest ten szczególny dzień. Na koniec układaliśmy oraz kolorowaliśmy puzzle z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjacielem Prosiaczkiem.

21.10 gościliśmy dzieci z Publicznego Przedszkola “Różowy Baranek”. Wizytę rozpoczęliśmy od przypomnienia, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek oraz jak o nie dbać. Rozmawialiśmy też o procesie powstania książki: od pomysłu w głowie autora do zakupu w księgarni. Dzieci miały okazję zobaczyć różnorodne egzemplarze z naszych zbiorów: największy i najmniejszy, najgrubszy (która ma ponad 1200 stron!) oraz cieniutki, książki o nietypowym kształcie oraz obrazkowe. Był nawet czas na samodzielne przeczytanie jesiennej książki obrazkowej. Przedszkolaki wysłuchały opowieści pt. “Ciekawski George w bibliotece”, a na koniec powstały zakładki do książek.

22.10 odwiedziły nas dzieci z przedszkola Bajkowy Zakątek. Na początek przypomnieliśmy sobie co można robić w bibliotece, jak dbać o książki i co możemy jeszcze robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek. Przedszkolaki wysłuchały książki “Wyścig po Złotego Żołędzia”, historię wiewiórki która zawsze chciała być pierwsza. A potem porozmawialiśmy sobie jeszcze  o tym jak ważni są przyjaciele i że nie trzeba zawsze być pierwszym i najlepszym. Na koniec dzieci wykonały wiewiórkę z pięknym przestrzennym ogonem.