23.09.2019 spotkaliśmy się po raz pierwszy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze spotkania będą się odbywać pod patronatem Instytutu Książki i Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, która koordynuje działania Dyskusyjnych Klubów Książki na Mazowszu.
Na spotkaniu omówiliśmy sprawy organizacyjne a następnie rozpoczęliśmy rozmowę o zainteresowaniach czytelniczych. Wspólnie odkryliśmy, że opowiadanie o ulubionej książce może być równie ciekawe jak jej czytanie, a historia przedstawiona z pasją potrafi zachęcić inne osoby do przeczytania całej książki. Rozmowa zeszła również na temat ekranizacji hitów książkowych i tego jak obejrzenie filmu może wpływać na nasz sposób postrzegania powieści. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już 28.10.2019 – zapisy w Bibliotece tel. 508 679 366