Przedświąteczne lekcje biblioteczne w Górze Kalwarii

Data publikacji: 19/12/2019

W mijającym tygodniu Bibliotekę odwiedziły dwie II klasy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kątach. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z biblioteką, rozmawialiśmy o tym, jak należy się tutaj zachowywać, a także w jaki sposób dbać o książki. Obejrzeliśmy ciekawe książki z naszych : dotykowe, dźwiękowe i rozkładane. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki”. Po czytaniu wszyscy odgadywali bajkowe zagadki, a na koniec rozwiązywaliśmy w grupach świąteczną  krzyżówkę.

Po raz pierwszy odwiedziły nas  przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Bajkowy Zakątek, które zapoznały się z biblioteką i dowiedziały się, co można tutaj robić. Odbył się pokaz niezwykłych książek, a czytana była rymowana historyjka pt. “Najpiękniejsza choinka”. Na koniec powstały kolorowe choinki z papieru.

Na koniec przedświątecznych lekcji bibliotecznych gościliśmy Słoneczka z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Górze Kalwarii. Tematem naszych zajęć były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci opowiadały, jakie prezenty chciałyby dostać od Świętego Mikołaja, a po tym wysłuchały książki pt. „Boże Narodzenie”. Z rymowanej opowieści można dowiedzieć się, jakie zwyczaje panują podczas tych świąt. Na koniec wszyscy wykonaliśmy Mikołaje z papieru.