Rękodzieło dla dzieci Wielkanoc 2021

Data publikacji: 31/03/2021

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zapraszamy dzieci do wykonania własnoręcznej kartki z życzeniami. Do wykonania potrzebne będą materiały, który każdy znajdzie w domu:

• kartka kolorowego, technicznego papieru A4
  • ozdobny oraz kolorowy papier
  • dwa różnej wielkości wzory wielkanocnego jajka do odrysowania
  • stara gazeta
  • wstążka
  • klej i nożyczki

1. Na ozdobnym papierze odrysowujemy wzór większego jajka i wycinamy je.
2. Na kilkunastu stronach starej gazety odrysowujemy mniejszy wzór jajka i wycinamy.
3. Wszystkie wycięte jajka składamy na pół i sklejamy je ze sobą krawędziami, a duże jajko przyklejamy do złożonej wcześniej na pół twardej kartki kolorowej.
4. Powstałe z gazet jajko 3d przyklejamy na ozdobny papier. Kartkę możemy ozdobić według własnego pomysłu, przyda się wstążka i kolorowy papier. Nie zapominajmy o napisaniu w środku własnoręcznych życzeń 🙂