Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

Data publikacji: 18/02/2020

19 marca naszą bibliotekę odwiedzi Magdalena Grzebałkowska, mieszkająca na co dzień w Sopocie, autorka biografii wybitnych artystów i osobowości polskiej kultury oraz laureatka Nagrody Grand Press i Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „1945. Wojna i pokój”.

Na spotkaniu porozmawiamy głównie o najnowszej książce dziennikarki czyli „Komeda. Osobiste życie jazzu”, wydanej w 2018 roku. By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z „Dziecka Rosemary” nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedziła między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dotarła do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawiła jego wersję wydarzeń.

Pisarka w swojej książce odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie.

Dziennikarka opublikowała również książki „Ksiądz Paradoks. Biografia księdza Twardowskiego” (2011); „Beksińscy. Portret podwójny” (2014), oraz „1945 Wojna i pokój”(2015). Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek pisarki oraz uzyskania autografu.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia do odbioru w bibliotece.