Spotkanie DDK dla Dzieci z książką “Pax”

Data publikacji: 27/10/2022

Podczas poniedziałkowego spotkania DKK dla dzieci i młodzieży rozmawialiśmy o książce „Pax” autorstwa Sary Pennypacker.

Powieść podzielona jest na rozdziały opisujące świat widziany oczami Petera i oczami lisa, tworzące dwie dopełniające się opowieści, połączone wspólną tęsknotą. Zwłaszcza wizja świata ludzi „zarażonych wojną”, widzianego oczami lisa, skłania do refleksji. Książka jest co prawda smutna, momentami nawet brutalna, ale zarazem przepełniona nadzieją. Nastrój opowieści podkreślają znakomite ilustracje Jona Klassena. Uczestnicy byli poruszeni powieścią, rozmawialiśmy o stracie oraz sile przyjaźni.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 14.11.2022 o godzinie 17:00, a omawiać będziemy książkę “ Niezwykły świat Calpurnii Tate”.