Spotkanie DKK dla Dzieci i nasze ulubione książki

Data publikacji: 25/02/2020

24.02.2020 w Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem zadaniem każdej z uczestniczek było zaprezentowanie pozostałym swojej ulubionej książki. Rozmawiałyśmy o „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery, „Lukrecji” Marii Belonci, „Spotkaniu nad morzem” Jadwigi Korczakowskiej oraz „Basi” Zofii Staneckiej. Uczestniczki spotkania spisały na kartkach dlaczego akurat tę literacką bohaterkę lubią najbardziej. Z zaskoczeniem zauważyłyśmy, że we wszystkich wymienionych książkach głównymi bohaterkami są nastoletnie dziewczynki z olbrzymią wyobraźnią, sympatyczne i obdarzone niesamowitą empatią. Opinie te dostępne są w Bibliotece wraz z egzemplarzami książek, w których występują te niezwykłe bohaterki. Oczywiście swoje miejsce znalazła także wyjątkowa opinia rysunkowa.

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu już 30.03.2020