Spotkanie DKK dla dzieci we wrześniu

Data publikacji: 30/09/2021

W poniedziałek 27.09.2021r.  odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Tematem spotkania był przyspieszający tętno gatunek literacki – kryminał. Rozmowa toczyła się wokół książki „Chłopiec, który latał” Fleur Hitchcock. Jest to historia chłopca, który został wplątany w niebezpieczną intrygę, a żeby się z niej wyplątać jest zmuszony podjąć wielkie ryzyko, za które przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę. Książka trzyma w napięciu, przeraża i smuci.

Omówiłyśmy definicję kryminału, a także poświęciłyśmy kilka minut na wymianę opinii na temat innych kryminalnych/detektywistycznych powieści, które wyjątkowo zapadły w pamięć uczestniczkom spotkania. Jednogłośnie najpopularniejszą w ostatnim czasie historią z tego gatunku są książki i komiksy o Enoli – młodszej siostrze Sherlocka Holmesa. Ustaliłyśmy, że każdy kryminał opiera się na czterech filarach: zbrodni, zbrodniarzu, detektywie i zwrocie akcji. Uzbrojone w tę wiedzę uczestniczki spotkania stworzyły własne kryminalne opowieści.

Już 25.10.21 o 17:00 zapraszamy do Biblioteki na kolejne spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży, podczas którego rozmawiać będziemy o książce „Marzycielki” Jessie Burton.