Spotkanie DKK o twórczości Olgi Tokarczuk

Data publikacji: 22/10/2019

W dniu 21.10 podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach ostatnich tygodni – czyli Literackiej Nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk  oraz Nagrodzie Literackiej Nike dla Mariusza Szczygła.

Jak się okazało, nie wszyscy znają całą twórczość noblistki, a chwilowa niedostępność na rynku jej książek (u nas również wszystkie egzemplarze już są wypożyczone z długa kolejką rezerwacji) odsunie trochę w czasie, uzupełnianie lektur. Radość i duma z nagrody dla Polki rozbudziły zainteresowanie jej twórczością, co z pewnością przełoży się na przyszłoroczne wyniki stanu Czytelnictwa w Polsce (liczymy, że będzie więcej niż 40%!)

Kilka chwil poświęciliśmy również na rozmowę o swoich wrażeniach ze spotkania z Wojciechem Jagielskim, który odwiedził Górę Kalwarię, w ramach Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, 5.10.2019. Uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki, obecne na spotkaniu, były bardzo pozytywnie zaskoczone autorem, jego spokojem i skromnością. A spotkanie z nim zachęciło do sięgnięcia po książki naszego Gościa.

Na kolejnym spotkaniu porozmawiamy o książce „Pewnego razu w Moskwie” Simone de Beauvoir. Zapraszamy do biblioteki po odbiór książek na DKK