Spotkanie DKK z książką “Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”

Data publikacji: 26/08/2022

Podczas poniedziałkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiałyśmy o naszych wrażeniach z lektury książki „Gaumadżaros. Opowieści z Gruzji” Marcina Mellera oraz Anny Dziewit-Meller.

Gruzja. Dla wielu wciąż nieodkryta, dla innych – pełna wyjątkowych smaków, zapachów, dźwięków muzyki, bajkowych krajobrazów i życzliwych mieszkańców, godzinami wspólnie biesiadujących przy stole.W książce autorzy pokazują nam Gruzję przez pryzmat swoich doświadczeń – o gruzińskiej sztuce wznoszenia toastów, ironicznym poczuciu humoru, zamiłowaniu do kulinarnych uczt i świecie macho, w którym rządy sprawują kobiety. Nie zabraknie mnóstwa zabawnych anegdot, przygód oraz opowieści o barwnych mieszkańcach

Książka i jej sposób napisania, w większości podobał się naszym Klubowiczkom, choć nie zabrakło głosów krytycznych co do sposobu przedstawienia biesiadowania Gruzinów. Czasem śmieszna, czasem poważniejsza. Napisana inteligentnym, momentami bezczelnym humorem. Nie o zabytkach czy krajobrazach, bo „Gaumadżaros. Opowieści z Gruzji” nie jest klasycznym przewodnikiem. O ludziach. I o tym, co czyni ich właśnie tym narodem.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 26.09 o godz. 17. Porozmawiamy o książce Kazuo Ishiguro „Pejzaż w kolorze sepii”  Zapraszamy.