Spotkanie DKK z książką Jacka Cygana “Przeznaczenie, traf, przypadek”

Data publikacji: 19/03/2019

W dniu 18.03 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami z lektury książki „Przeznaczenie, traf, przypadek”, autorstwa Jacka Cygana. Poeta znany nam dotychczas jako autor tekstów najpopularniejszych piosenek polskich zabłysnął jako pisarz.

„Przeznaczenie, traf, przypadek” to zbiór 26 dosyć krótkich opowiadań o ludzkich losach, o sile przeznaczenia i przypadku w życiu każdego człowieka. Autor zwraca nam uwagę na wydarzenia, które często są ignorowane i pomijane, traktowane jako nic ważnego. A przecież czasem te nic nie znaczące rzeczy okazują się kamieniem milowym w naszym życiu. Niby drobiazgi, jak listek na drzewie, przypadkiem spotkana Cyganka, czy obca kobieta w brązowym płaszczu, tak dziwnie i niepokojąco znajoma…

Każde z zawartych w zbiorze opowiadań porusza, zachwyca i zmusza do refleksji pozostawiając trwały ślad w wyobraźni Czytelnika. „Przeznaczenie, traf, przypadek” to wybitne opowiadania, do których warto wracać.

Zapraszamy na kolejne spotkanie DKK, które odbędzie się 15.04, godz. 17.00. Kolejną lekturą będzie biografia:”Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce” Mariusza Urbanka