Spotkanie DKK z książką “Pan Doubler zaczyna od nowa”

Data publikacji: 26/10/2022

Podczas poniedziałkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, rozmawiałyśmy o naszych wrażeniach z lektury książki „Pan Doubler zaczyna od nowa” autorstwa Seni Glaster.

Pan Doubler o ziemniakach wie wszystko, rozmawia z nimi częściej niż z własnymi dziećmi, które widuje tylko podczas niedzielnych obiadów. Chce zostać hodowcą wszech czasów. Poglądami dzieli się jedynie z panią Millwood, gospodynią, która pomaga mu prowadzić dom. Choroba pani Millwood to prawdziwa katastrofa. Pan Doubler jest nie tylko odizolowany od wszystkich na swojej farmie, ale przede wszystkim bardzo zamknięty w sobie, samotnik i trochę dziwak, bez pani Millwood musi się przełamać i nawiązać kontakt z wieloma obcymi ludźmi.

Książka Semi Glaister porusza wiele trudnych tematów m.in. mówi o samotności i osamotnieniu starszych osób oraz problemach międzypokoleniowych w dzisiejszym zmieniającym się świecie. A jednak napisana jest w lekkiej i przyjemnej formie dzięki czemu nada się zarówno do wieczornego odpoczynku po męczącym dniu, jak i do bycia tematem głębszej zadumy nad naszym kruchym życiem.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 14.11 o godz. 17. Porozmawiamy o książce “Złodziejka książek” autorstwa Marcus Zuzak.