Spotkanie DKK z książką Tove Jansson “Wiadomość”

Data publikacji: 20/06/2019

W poniedziałek (15.07) odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, tym razem poświęcone Tove Jansson i książce „Wiadomość”. Jest to zbiór opowiadań wybranych przez Autorkę, stanowiący pożegnanie Tove z twórczością pisarską, ostatnią wiadomość wysłaną do Czytelników.

Uczestniczki spotkanie zgodnie przyznały, że książka wywarła na nie duże wrażenie, swoim minimalizmem i oszczędnym stylem, który Autorska opanowała wręcz do perfekcji. “Wiadomość” bardzo dobrze obrazuje proces twórczego inspirowania się. Zawiera mnóstwo wątków autobiograficznych, dlatego przed rozpoczęciem przygody z autorką polecamy aby najpierw sięgnąć po jej biografię. Bez tego można czuć niedosyt oraz nie wszystko będzie się w pełni rozumieć. Pisarka opowiada głównie o swojej rodzinie a wspomnienia z dzieciństwa pokazują, jak duży wpływ na życie autorki oraz jej twórczość miały bliskie jej osoby.

Polecamy zbiór opowiadań „Wiadomość”, i zapraszamy na kolejne spotkanie DKK na którym porozmawiamy o naszych wrażenia dot. książki Elizabeth Strout Bracia Burgess