Spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem – relacja

Data publikacji: 16/09/2022

W dniu 14 września w bibliotece w Górze Kalwarii odbyło się spotkanie z Maxem Czornyjem, autorem takich powieści jak „Bestia z Buchenwaldu”, „Czerwony Terror” oraz cyklu z Erykiem Deryło. Spotkanie, które poprowadził Hubert Gieleciński, odbyło się w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Słuchaj Kultury”, którego celem jest promocja audiobooków wśród Czytelników.

Na początku mieliśmy możliwość wysłuchania fragmentu audiobooka książki pt. „Mortalista”, czytanej przez Mariusza Bonaszewskiego. Podczas spotkania dowiedzieliśmy, że nasz Gość stara się pisać emocjami, aby czytelnik czerpał z niej taką samą satysfakcję jak on z pisania. Mimo poważnego wyglądu oraz krwawych scen w książkach, autor dał nam się poznać jako niezwykle przyjazny i otwarty człowiek, który kocha to co robi i nie zamierza zaprzestać pisania. Można wręcz powiedzieć, że dopiero się rozkręca. A pomysłów nie zabraknie! Świetnie przyjęły się książki oparte na faktach, a jak sam autor twierdzi, dużo jest jeszcze do opowiedzenia: “bo często nie doceniamy naszych rodzimych seryjnych morderców”. Na koniec publiczność dopytywała m.in. o to czy trudno stworzyć postać mordercy oraz czy doczekamy się ekranizacji książek.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.