Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

Data publikacji: 26/10/2021

W czwartkowe popołudnie 21 października zaprosiliśmy Państwa do biblioteki na spotkanie z Panem

Mariuszem Kurcem – wiecznym podróżnikiem, filmowcem, religioznawcą , autorem książki „ Na obrzeżach świata- w centrum życia.” Książka powstawała 2 lata i jak mówi sam autor nie jest to lektura podróżnicza, lecz drogowskaz i inspiracja dla przyszłych wędrowców. Od 27 lat przemierza  świat autostopem aby czuć „szorstkość powierzchni” i bezgraniczność. Pomimo, iż odwiedził 106 krajów wciąż szuka swojego miejsca na ziemi. Nawet w dobie pandemii, bez pieniędzy udało mu się zwiedzić całą Japonię 1000km.

Największą dziecięcą inspiracją do podróżowania dla naszego gościa był miś Coralgol dla którego świat był fascynujący i tajemniczy, to wtedy zrodziła się w nim idea bycia obieżyświatem.

Projekcja filmowa i fotograficzna jeszcze bardziej wzbogaciła niesamowite opowieści , ale również ukazała wielki trud wszystkich podróży.

W sympatycznej i miłej atmosferze zakończyło się spotkanie autorskie .

Dziękujemy tak licznie zgromadzonej publiczności.