Tydzień Czytania Dzieciom przez sportowców

Data publikacji: 06/06/2019

5.06.2019 odbyło się wyjątkowo ciekawe spotkanie w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Bibliotekę odwiedziły: grupa Motylków z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii oraz kl. III ze Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Dobieszu (obie grupy biorą udział w projekcie “Integrowanie poprzez czytanie”). Gościem specjalnym była Pani Iwona Lewandowska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy w karate. Pani Iwona przeczytała dzieciom książkę pt. “Franklin gra w piłkę nożną”, a po tym opowiedziała o dyscyplinie sportu, jaką trenuje. Dzieci otrzymały odpowiedzi na zadawane pytania, m.in. dlaczego Pani Iwona wybrała taki sport oraz dlaczego założyła szkołę karate. Na koniec dzieci pracowały w grupach nad sportową wykreślanką. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, a przede wszystkim Pani Iwonie, która bardzo ciepło opowiadała dzieciom o zdrowej, sportowej rywalizacji.