Wakacyjne zajęcia z rękodzieła- relacja

Data publikacji: 12/07/2021

5, 7 oraz 9 lipca odbywały się w bibliotece Wakacyjne zajęcia z rękodzieła. Podczas zajęć dzieci uczyły się różnego rodzaju technik plastycznych, które mogą doskonalić samodzielnie w domu.
Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania wazoników z papierowych kubeczków, które oplataliśmy włóczką. W wazonach znalazły się kolorowe kwiaty z bibuły.
W środę dzieci miały okazję nauczyć się zaplatać bransoletki z muliny. Początkowo nie było to łatwe zadanie, ale z czasem szło nam coraz lepiej, a oczom ukazywał się kolorowy wzór na bransoletce.
Ostatniego dnia wykorzystaliśmy do pracy wytłaczanki po jajkach. Powstały z nich papierowe róże, które przykleiliśmy do kartonowej ramki. Po pomalowaniu całości spreyem powstały piękne ramki, idealne na wakacyjne grafiki.
Dziękujemy za udział w zajęciach!