Wakacyjne zajęcia z robotem Photon

Data publikacji: 16/08/2021

W dniach 10-13.08, w Filii Baniocha odbyły się zajęcia z robotem Photon. Uczestnicy najpierw zapoznali się z możliwościami programu, a następne przechodząc do coraz trudniejszych poziomów, uczyli się wykonywać kolejne zadania. Pomagały nam w tym karty orientacyjne.

Nasz Robot musiał wykonywać nie tylko polecenia dotyczące poruszania się na macie, ale również wydawania określonych dźwięków (tak, tak , im dziwniejsze, tym śmieszniej! ) i zmieniania kolorów. Za pomocą robota odtworzyliśmy historię jego drogi z lasu do domu, gdzie po drodze miał wiele przeszkód. Między innymi biedaczek wpadł pod mostek i nie mógł się wydostać. Kolejnym bohaterem był Pan Paweł, który unikał fioletowego koloru i niechcący „złamał” nogę, więc musiał udać się do pobliskiego szpitala. Uczestnicy poprzez zabawę uczyli się zasad programowania, wydawania odpowiednich i w odpowiedniej kolejności komend.