Wieczorek poetycko- muzyczny w Bibliotece

Data publikacji: 15/03/2022

W poniedziałek 7 marca o godz. 17:00 w Bibliotece odbył się kameralny wieczorek poetycko- muzyczny z okazji Dnia Kobiet.

Mieliśmy przyjemność gościć: p. Aleksandrę Puacz Markowską- Alexi- wokalistkę, pedagog, uczestniczkę ostatniej edycji The Voice Senior; p. Wojciecha Kochańskiego- Radnego Rady Miejskiej w Górze Kalwarii oraz p. Piotra Walczaka- Sekretarza Gminy, a zarazem Wiceprzewodniczącego Rady Seniorów w Górze Kalwarii.

Zachwycający głos p. Aleksandry rozbrzmiewał w utworach muzycznych z repertuaru:

– Reny Rolskiej- Widzisz Mała Jak To jest (sł. A. Osiecka/ muzyka J. Abramow-Newerly)

– Ewy Demarczyk- Groszki i Róże (muz. i sł. Z.Konieczny, J.Kacper i H.Rostworowski)

– Ewy Demarczyk- Walc Brilance (muz. i sł. Z.Konieczny/J,Tuwim)

– Ronan Keating- If tomorow never comes (Kent Evan Blazy / Troyal Garth Brooks)

– Jennifer Rush-  Power of  love (Autorzy utworu: Mary Susan Applegate / Gunther Mende-kim / Candy De Rouge / Gunther Mende / Jennifer Rush / Mary S. Applegate ,Tekst utworu The Power of Love © Warner-tamerlane Publishing Corp., Gaucho Music, Gaucho Music Publ. Corp.)

Nie zabrakło również poezji w interpretacji p. Wojciecha i p. Piotra. Z przyjemnością wysłuchaliśmy wierszy :

– Adama Asnyka– Między nami nic nie było

– Wisławy Szymborskiej– Portret kobiecy

– Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego- Ile razem dróg przebytych

– Juliana Tuwima- Kobiece

Oczywiście spotkanie nie mogło obyć się bez bisu oraz niespodzianki. P. Aleksandra wykonała utwór pt. Cygańska jesień Anny Jantar, a p. Wojciech zaprezentował jeden ze swoich wierszy.

Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności i gościom specjalnym.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z wydarzenia: