• To event minęło.

Narodowe Czytanie – Balladyna

5 września 2020 @ 12:00 - 14:00

Serdecznie zapraszamy na  IX Narodowe Czytanie. W tym roku przypomnimy sobie historię Balladyny i Aliny, w dramacie Juliusza Słowackiego.

Spotykamy się 5 września w sobotę o godz. 12.00 pod wierzbami, na tyłach budynku  Warsztatów Terapii Zajęciowej, przy ul. Ks. Sajny 4.

Wybrany fragment dramatu zaprezentują naszej publiczności :

• Danuta Bartoszuk (poetka, autorka tomików „Dotykając przemijania” oraz  „Czekając na Zmartwychwstanie”, należy do piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Słowa ) , która wcieli się w postać Balladyny
  • Iwona Dmochowska (przedstawicielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz aktorka amatorskiego teatru Albocoś) jako Wdowa
  • Joanna Jakubik (poetka, bajkopisarka, autorka kilku tomików poetyckich i publikacji prozatorskich, należy do piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Słowa ) – jako Alina
  • Szymon Krupa – (animator kultury, twórca i właściciel „Małych Odkrywców” oraz vice przewodniczący Rady Miejskiej) jako Kirkor;
  • Skierkę i Goplanę przedstawią Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej

Po tej dawce literatury zapraszamy na wspólną zabawę w grę terenową, która pozwoli nam lepiej poznać, nie tylko bohaterów dramatu Słowackiego, ale również wszystkie atrakcje skweru, na którym się spotkamy. Wcielimy się w postać detektywów, którzy chcą udowodnić winę Balladyny i postawić ja przed sądem. Czy uda nam się zebrać zeznania świadków oraz dowody zbrodni? Podejmijmy to wyzwanie!

Dla wszystkich, którzy wezmą udział i ukończą grę terenową będzie możliwość uzyskania aż trzech pieczątek z bibliotecznego BINGO. Dla wielu osób będzie to zapewne okazja do uzupełnienia brakujących pieczątek i zdobycia nagród. Dla pozostałych to doskonała okazja aby zacząć z nami przygodę z bibliotecznym bingo. (Przypominamy – aby zdobyć nagrodę trzeba zebrać 6 pieczątek w jednym rzędzie. Podczas Narodowego Czytania, będzie można od razu uzyskać aż trzy!)

Dodatkową nagrodą za ukończenie gry terenowej będzie drobny eko prezent, czyli sadzonka roślinki doniczkowej.

Przez cały czas trwania Narodowego Czytanie (a nawet przed i po) będzie można obejrzeć wystawę fotografii przygotowanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy wcielili się w modeli stylizowanych na bohaterów dramatu Słowackiego. Wystawę można obejrzeć w Galerii WTZ (ul. Sajny 4)

Data:
5 września 2020