Zasady otwarcia bibliotek od 22.03.2021

Data publikacji: 22/03/2021

Drodzy Czytelnicy,

Informujemy, że  Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii (oraz filia Baniocha i Czersk) są otwarte od 22.03.2021 zgodnie z poniższymi zasadami:

Biblioteka Główna ul. Sajny 1

• Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach
    • poniedziałek 11-18
    • środa  9-16
    • piątek  9-16
  • Opłaty za przetrzymanie książek w czasie trwania ograniczeń nie będą pobierane.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi do wypożyczalni dla dzieci, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłona z pleksi. W wejściu może przebywać tylko 1 osoba, zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie 2m odstępu.
  • Po otwarciu biblioteki książki będzie można zamawiać:
  •
    • telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki (tel. 22 727 32 77 oddział dla dorosłych, oraz tel 508 679 366 oddział dla dzieci),
    • e-mailowo (publiczna@bibliotekagk.pl)
    • oraz przez konto w katalogu on-line (szukamksiążki.pl )
    • i po otrzymaniu potwierdzenia, odebrać je w bibliotece.
    •
  • Wszystkie zwracane książki będą obowiązkowo przechodziły 3-dniową kwarantannę w wyznaczonym pomieszczeniu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo naszym Czytelnikom
  • Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach.

Filia Baniocha ul. Puławska 9

• Biblioteka będzie otwarta w następujących godzinach
    • poniedziałek 11-18
    • środa  9-16
    • piątek  9-16

• Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek/audiobooków. W Baniosze, w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi w wiatrołapie, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłona z pleksi. W wiatrołapie może przebywać tylko 1 osoba, zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie 2m odstępu.
  • Po otwarciu biblioteki książki będzie można zamawiać:

Filia Czersk, ul. Warszawska 8

• Biblioteka będzie otwarta w następujące dni
    • środa  11-16
    • czwartek 11-18
  • Działalność biblioteki będzie ograniczona do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania wcześniej zarezerwowanych książek/audiobooków. W Czersku, w wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wypożyczenie książek bez uprzedniego zarezerwowania.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru, obsługa czytelnika będzie się odbywała z poziomu drzwi w  specjalnie wydzielonej przestrzeni, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony przesłoną z pleksi. W wiatrołapie może przebywać tylko 1 osoba, zaleca się także stosowanie maseczek i rękawiczek oraz zachowanie 2m odstępu.
      • telefonicznie w godzinach otwarcia biblioteki (tel. 517 853 070),
      • e-mailowo (bibliotekaczersk@poczta.fm)
      • oraz przez konto w katalogu on-line (szukamksiążki.pl )
      • i po otrzymaniu potwierdzenia, odebrać je w bibliotece.