• To event minęło.

Odwołane / Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem

31 marca 2020 @ 10:00 - 11:00

Zapraszamy młodzież oraz dorosłych na spotkanie z autorem biografii Leopolda Tyrmanda -Marcelem Woźniakiem. Podczas spotkania autor opowie o swojej pracy nad książką “Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie”, za którą otrzymał nagrodę biografii miesiąca Magazynu Literackiego “Książki”

W Roku Tyrmada, warto dowiedzieć się bezpośrednio od biografa, kim był Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu „Przekroju” i „New Yorkera”. Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii. Ale które z nich są prawdziwe? Dlaczego jest bohaterem swoich książek? Dlaczego Zły? Dlaczego Jazz Jamboree? Skąd kolorowe skarpetki? Czy naprawdę był kelnerem i pływał po morzu jak Martin Eden? Czy Dziennik 1954 jest prawdziwy? O czym myślał, gdy zamykał oczy, a o czym, kiedy się golił? Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem? Drogi Czytelniku, oto opowieść o jego życiu oraz o jego śmierci, z którą było inaczej, niż mówiono, a która według przepowiedni miała być taka, jak jego życie. Przed Państwem Leopold Tyrmand – owiana legendą tajemnica.

Data:
31 marca 2020