Instrukcja zamawiania przez szukamksiazki.pl

Szukamksiazki.pl to katalog elektroniczny dla Czytelników bibliotek posiadających system biblioteczny MAK+. Przez stronę można zamawiać, przeglądać księgozbiór biblioteki, sprawdzić dostępność konkretnych tytułów, zamówić książki, sprawdzić termin zwrotu oraz samodzielnie przedłużyć.

Poniżej krótka instrukcja w jaki sposób można się zarejestrować oraz skorzystać z szukamksiazki.pl

1.Na naszej stronie znajduje się bezpośredni link do katalogu elektronicznego– szukam książki

2. Na początku trzeba się zarejestrować. Należy wybrać bibliotekę z systemem operacyjnym MAK+, a następnie podać numer Pesel, numer karty bibliotecznej, swój adres e-mail oraz ustalić hasło

4. Należy wybrać interesującą nas placówkę:

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii – system wyszuka nam książki tylko z Biblioteki Głównej

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii i jej filie – system wyszuka nam książki we wszystkich placówkach

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, filia w Czersku – system wyszuka nam książki tylko  z filii w Czersku

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, filia w Baniosze – system wyszuka nam książki tylko z filii w Baniosze

5. Po wybraniu biblioteki oraz tytułu, pojawia się lista książek spełniających kryteria z informacją o dostępności:

6. Klikamy “sprawdź”. Tu możemy zobaczyć, kiedy jest planowany termin zwrotu książki przez innego Czytelnika i zarezerwować tę pozycję dla nas.

7. Następnie pojawi się potwierdzenie wykonania rezerwacji.

8. Aby zobaczyć status swojego zamówienia wystarczy wejść w “Moje konto” na górze strony, a następnie w zakładkę “Zarezerwowane”.

Po zaakceptowaniu przez bibliotekarza rezerwacja zmieni status na “w kolejce” lub “gotowa do odbioru”