Listopadowe spotkania z książką

Data publikacji: 23/11/2022

7.11. odwiedziły nas Sówki z Samorządowego Przedszkola nr 1. Na początku porozmawialiśmy o ptakach, które odlatują z Polski na zimę oraz o zwierzętach, które z nami zostają. Przeczytaliśmy książkę pt. “Wyścig po złotego żołędzia”, a potem wykonaliśmy wiewiórkę ze ślicznym rudym ogonem.

We wtorek odwiedziły nas dzieci z grupy Smerfów z Samorządowego Przedszkola nr 1. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o jesieni oraz o mieszkańcach łąk, takich jak żaby, myszy, jeże, węże oraz krety. Był to wstęp do lektury książki ” Wielkie marzenie małego Krecika”, z której dowiedzieliśmy się, że każdy ma inne zalety i w czym innym jest dobry. Najważniejsze to być sobą, a zawsze wyjdzie z tego coś dobrego. Na koniec dzieci wykonały papierowego Krecika.

W środę po raz pierwszy odwiedziły nas dzieci z grup Astronauci oraz Marsjanie z Przedszkola Czarodziejska Planeta. Dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze. Przedszkolaki wysłuchały książeczki pt. “Złodziej opowieści”, o pewnym morskim stworze który chciał się dowiedzieć dlaczego czytanie książek sprawia ludziom tyle radości. Na koniec wykonaliśmy wspólnie morski kraby z papieru.

We wtorek odwiedziły nas dzieci z grupy  Motylków z Samorządowego Przedszkola nr 1. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o jesieni oraz o mieszkańcach łąk, takich jak żaby, myszy, jeże, węże oraz krety. Był to wstęp do lektury książki “Wielkie marzenie małego Krecika”, z której dowiedzieliśmy się, że każdy ma inne zalety i w czym innym jest dobry. Najważniejsze to być sobą a zawsze wyjdzie z tego coś dobrego. Na koniec dzieci wykonały papierowego Krecika.

16.11. gościliśmy Słoneczka z Samorządowego Przedszkola nr 1. Na początku przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się w bibliotece, następnie dzieci poznały kilka ciekawostek dotyczących kotów, gdyż 17 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota. Przeczytaliśmy książeczkę “A każdy widział kota”, następnie przedszkolaki wykonały z papieru urocze małe czarne kotki.

Następnego dnia spotkaliśmy się z grupą 0B ze Szkoły Podstawowej nr 2. Na początku rozmawialiśmy o kretach oraz różnych ciekawostkach na temat tych zwierząt. Dzieci wysłuchały książki pt. “Wielkie marzenie małego Krecika”, która mówi o tym, że zawsze należy wierzyć w siebie. Rozmawialiśmy także na temat naszych marzeń. Większość z pragnień dotyczyła posiadania domowego zwierzątka. Po czytaniu uczniowie wykonali jesienne jeże z papieru.

22.11.2022r. do biblioteki przybyła klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze. Uczniowie wysłuchali książki pt. “O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki”, z której dowiedzieliśmy się, że książki warto czytać, a nie zjadać. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały zakładki do książek.