Cała Góra czyta Dzieciom spotkanie ze strażakami

Data publikacji: 05/02/2020

5.02.2020r. gościliśmy w Bibliotece przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii. Strażacy odwiedzili nas w ramach akcji „Cała Góra czyta dzieciom”. Dzieci dowiedziały się, co strażacy robią oprócz gaszenia pożarów, jakiego używają sprzętu oraz z czego składa się strój ochronny. Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie, jakie potrzebne jest do udzielania pomocy, przymierzyć kask strażacki oraz przypomnieć sobie numery alarmowe. Później panowie przeczytali nam książkę „Strażacy przy pracy”, a po tym dzieci kolorowały obrazki przedstawiające różne scenki z akcji ratowniczych. W zajęciach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach. Za odwiedziny dziękujemy strażakom z OSP Góra Kalwaria.