Czytamy dziecięcą klasykę: Nowe szaty cesarza

Data publikacji: 01/06/2021

Młodzi czytelnicy chętnie sięgają po nowości wydawnicze, co oczywiście bardzo cieszy bibliotekarzy. Warto jednak pamiętać o przepięknej klasyce literatury dziecięcej. Na półkach bibliotek, nieco zakurzone, rzadko wypożyczane, stoją baśnie i bajki  dawnych mistrzów – Andersena, braci Grimm, Puszkina, Tołstoja, Kraszewskiego czy Konopnickiej, a także podania i legendy. Wypełnione archetypami, bogate w uniwersalne wartości i dylematy, ukazujące ponadczasową walkę  dobra ze złem – przetrwały próbę czasu. Przypominają też magiczny klimat dawnych wieków, czar dyliżansów, lamp naftowych, imbryków. Rozwijają literackie horyzonty, wzbogacają wyobraźnię i słownictwo. Warto czytać!

Z okazji Dnia Dziecka oraz trwającego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasza biblioteka rozpoczyna czytanie dziecięcej klasyki. W pierwszej odsłonie mamy dla naszych Czytelników baśń H.Ch. Andersena Nowe szaty cesarza (w załączniku, do obejrzenia i posłuchania). Tych z Państwa, którzy chcieliby wystąpić wraz dziećmi w kolejnych nagraniach, zapraszamy do współpracy! (kontakt tel. 508 679 366).

Link do nagrania: