Grudniowe spotkanie z Klubem Gier Planszowych

Data publikacji: 10/12/2021

Czwartek w naszych bibliotekach to był dzień w którym królowały gry planszowe!

Górze Kalwarii rozpoczęliśmy spotkanie od rummikubprostej gry logicznej polegającej na łączeniu ze sobą kafelków z cyframi w kolejności lub zgodnie z kolorami. Następnie sięgnęliśmy po naszą biblioteczną grę Libri a na koniec szukaliśmy sabotażysty, który próbował nam utrudnić dojście do skarbu. W tym czasie młodsi uczestnicy korzystali z gier zręcznościowych – Wesołe króliczki, Sprytna Ośmiornica, Bingo i Kiwi.

Filii w Baniosze, ze względu na pogodę, uczestnicy upodobali sobie grę Everest. Prosta gra, która wymaga przemyślanej strategii i szybkiego działania, ponieważ nasi dwaj alpiniści, muszą się wspiąć na sam szczyt góry, lecz musimy uważać, by nie spaść. Drugą grą na topie okazała się przyniesiona przez uczestników Wybuchowa Mieszanka, w której trzeba rozważnie planować swoje ruchy oraz z namysłem wybierać mikstury, które będziemy warzyć tak, aby uzbierać jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Dziękujemy za udział w zajęciach oraz zapraszamy na kolejne, które odbędą się

•  13 stycznia, w godzinach  16:00-18:00 w Baniosze
  • 20 stycznia w godzinach 16.00-18.00 w Górze Kalwarii