Lekcje biblioteczne we wrześniu – relacja

Data publikacji: 04/10/2023

19.09.2023 odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z książką z grupą przedszkolną Jeżyki z Przedszkola Różowy Baranek. Na początku przypomnieliśmy sobie o zasadach panujących w bibliotece oraz jak należy traktować książki, które wypożyczamy i dlaczego. Porozmawialiśmy też chwilę o swoich marzeniach, a następnie dzieci wysłuchały książki pt. “Wielkie marzenie małego krecika”. Na koniec przedszkolaki wykonały kolorową sowę z papieru

20.09.2023r. gościliśmy w bibliotece wycieczkę z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii. Odwiedziły nas Żabki i była to pierwsza wizyta. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze. Udało nam się wykonać własnoręczne zakładki do książek.

21.09.2023 odwiedziły nas Motylki z Przedszkola Samorządowego nr 1. Na początku przypomnieliśmy sobie o zasadach panujących w bibliotece oraz jak należy traktować książki, które wypożyczamy i dlaczego. Porozmawialiśmy też o tym, w co najbardziej lubimy się bawić, a następnie dzieci wysłuchały książki pt. “Pobaw się ze mną”. Na koniec przedszkolaki wykonały pieska z papieru.

W piątek 22.09. z wizytą zawitały u nas Kotki z Przedszkola Różowy Baranek. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta, dlatego przypomnieliśmy sobie, co możemy robić w bibliotece i jak się tutaj zachowujemy. Rozmawialiśmy również o tym, jak dbać o książki oraz jakich znamy bohaterów filmowych i literackich. W ramach zabawy wszystkie dzieci odpowiadały na jesienne zagadki, czytaliśmy głośno książkę oraz wykonaliśmy jesienne jeże.

Wrześniowe odwiedziny zakończyliśmy wizytą Biedronek z Przedszkola Samorządowego nr 1. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze. Każdy przedszkolak odpowiedział na jesienna zagadkę, a na koniec wysłuchaliśmy książki pt. “Ciekawski George w bibliotece”.