Lutowe odwiedziny filii w Baniosze

Data publikacji: 13/02/2023

Na początku lutego filia Baniocha gościła dwie IV klasy- A i B ze Szkoły Podstawowej w Baniosze. Były to ich pierwsze odwiedziny, więc dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób wprowadzamy książki do systemu. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: nowości książkowe, komiksy oraz literaturę popularno-naukową. Dzieci dowiedziały się również, że w Bibliotece organizowane są zajęcia dodatkowe, takie jak gry planszowe, czy zajęcia z programowania z Robotem Photon.

Odbyły się również dwa spotkania z książką. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Baniosze.

7 lutego z klasą I B czytaliśmy książkę pt.: „Franklin i walentynki”. Żółwik Franklin z okazji zbliżających się walentynek, przygotował piękne laurki dla swoich przyjaciół. Niestety w drodze do szkoły, wypadły mu z plecaka prosto do kałuży. Na miejscu, kiedy odkrył, że ich nie ma, zrobiło mu się bardzo przykro, ponieważ myślał, że przyjaciele będą na niego źli. Czy Żółwik znajdzie rozwiązanie? Po wysłuchaniu bajki dzieci wykonały walentynkowe serce.

10 lutego z Misiami z Przedszkola czytaliśmy książkę pt.: „Wilk, który się zgubił”. To piękna historia o małym wilczku, który chciał być dorosły i prowadzić stado, ale ze zmęczenia został w tyle i się zgubił. Lecz znalazł po drodze przyjaciół, którzy pomogli mu wrócić do stada. Po czytaniu dzieci wykonały bałwanka.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas!