Majowe spotkania z książką w Baniosze

Data publikacji: 30/05/2022

W maju w Filii w Baniosze odbyły się lekcje biblioteczne oraz spotkania z książką. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz Szkoły Podstawowej w Baniosze.

W spotkaniu z książką uczestniczyła grupa Tygrysków oraz Misiów ze Szkoły Podstawowej. 6 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu, z tej okazji dzieci opowiedziały jakie znają planety, co się na nich znajduje oraz co by chcieli zabrać w kosmos.

Dzieci wysłuchały książki pt.: „Kicia Kocia w kosmosie”, w której rodzice tłumaczą Kici jak wyglądają inne planety, co jest w środku rakiety oraz jak ubrany jest kosmonauta. Po przeczytaniu dzieci skleiły kolorowankę w kształcie puzzli i pokolorowały ją.

Tygryski

Misie

Mieliśmy również przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej grupy Maluchów oraz Starszaków z Przedszkola Samorządowego. Były to ich pierwsze odwiedziny, więc dzieci dowiedziały się, co można robić w bibliotece oprócz wypożyczania książek, jak stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób dbamy o książki. Poznaliśmy różne biblioteczne zbiory: książki największe, najmniejsze, najdłuższe i najgrubsze.

Maluchy

Starszaki

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach!