Noc Bibliotek 2021 dla młodzieży

Data publikacji: 11/10/2021

W tym roku Noc Bibliotek w Górze Kalwarii to cykl imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W piątkowy wieczór zaprosiliśmy nastolatków do udziału w sesji fotograficznej inspirowanej książką, zgodnie z hasłem tegoroczne edycji „Czytanie wzmacnia” .

Przez ostatnie kilka dni nasze bibliotekarki oraz prowadząca warsztaty Justyna Kamińska, zbierały rekwizyty, pomocne do sesji. Były suknie, korony, płaszcze, stroje czarownicy i Aladyna, płaszczyki, koszyki, kapelusze, fotele, zastawy, świeczniki, pantofle, firanki,miotły i makiety książkowe a nawet specjalnie na tę okazję zrobiony na szydełku szalik Harrego Pottera!

W piątek od godziny 17 nasza Czytelnia zamieniła się w prawdziwe studio fotograficzne, a nasze młode czytelniczki w fotomodelki.

Były przebieranki, straszenie przez wiedźmę, i dużo zabawy!

W naszej bibliotece pojawiły się Wiedźma, Królowa Śniegu, Kopciuszek, Czerwony Kapturek Alladyn oraz Duch z Opowieści Wigilijnej. Byliśmy też świadkami pojedynku z tym którego imienia nie można wypowiadać!

Efekty sesji zobaczymy już wkrótce – od 18.10 będą one udostępnione w formie wystawy w holu biblioteki a poniżej zapraszamy do obejrzenia relacji zza kulis