“Przez dziurkę od klucza”- o żydowskiej codzienności

Data publikacji: 02/10/2023

W czwartkowe popołudnie w naszej bibliotece gościliśmy p. Yuliyę Hryshko z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, która bardzo ciekawie opowiedziała o zwyczajach i tradycjach w żydowskiej codzienności, także w literaturze i w filmach. Wiele z polecanych przez p. Yuliyę książek mamy w naszej bibliotece, część zaprezentowaliśmy na spotkaniu.

Można było też obejrzeć oryginalne przedmioty – tefilin, mezuzę, jad, menorę czy tałes. Posłuchać opowieści innych przewodników na zaprezentowanych krótkich filmach nagranych w przepięknych wnętrzach muzeum. Ogromnie się cieszymy, że na spotkanie przybyli mieszkańcy naszego miasta, nasi czytelnicy, a także młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im.Marszałka Franciszka Bielińskiego.

Fot. Justyna Kamińska