Spotkania z książką w Filii w Baniosze

Data publikacji: 12/03/2024

W marcu w Filii w Baniosze odbyły się trzy spotkania z książką. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego w Baniosze.

5 marca w spotkaniu z książką uczestniczyła grupa Maluchów. Tydzień wcześniej obchodziliśmy Dzień Dinozaura, więc z tej okazji  rozmawialiśmy o tych wielkich stworzeniach, jak wyglądały, kto się ich bał oraz co jadły. Dzieci wysłuchały książki pt.: „Zuchozaur”. Poznaliśmy małego dinozaura, który uczy się jeździć na rowerze lecz słabo mu idzie, a bardzo chce wziąć udział w zawodach rowerowych. Z pomocą przyszła mu babcia, która pokazała swoje medale oraz opowiedziała swoją historię z dzieciństwa. Po paru dniach nauki Dinozaurowi szło dużo lepiej, ale czy wygra zawody?  Po przeczytaniu książki, dzieci  zrobiły piękne kolorowe dinozaury.

8 marca w spotkaniu z książką uczestniczyła grupa Średniaków. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Kobiet, dlatego dzieci opowiadały jak obchodzimy takie święto oraz co można wręczyć jako prezent. Po rozmowie wysłuchaliśmy bajki pt.: „Hulajnoga Zuzia – Wiosna”. Pewnego dnia, po przebudzeniu, Zuzia zobaczyła piękną pogodę za oknem, więc postanowiła spędzić cały dzień na dworze oraz udać się na spotkanie do swojej koleżanki Hulajnogi Madzi. W trakcie spaceru, spotkała bociany, pszczoły, wilka, a nad stawem mnóstwo żab i rybek. Zrobiła przy tym sporo zdjęć, a na wieczór udała się do Madzi. Jak go spędziły? Aby poczuć wiosnę i uczcić Dzień Kobiet dzieci wykonały Panią Wiosnę. Sukienkę ozdobiły kwiatami oraz przykleiły motyle.

12 marca w spotkaniu z książką uczestniczyła grupa Starszaków. Opowiedzieliśmy sobie o Wiośnie oraz Wielkanocy. Dowiedzieliśmy się jak można świętować, co dzieci lubią jeść i jakie mają zabawy związane z tym Świętem. Wysłuchaliśmy książki pt.: „Za dużo marchewek”, w której poznaliśmy królika, który tak bardzo uwielbiał marchewki, że nie mógł ich pomieścić w domu. Mieszkanie zaproponowali mu jego przyjaciele: Wiewiórka, Ptaszek, Bóbr oraz Żółw. Lecz przyniósł tyle marchewek, że popsuł ich domki. Gdzie teraz podzieje się cała piątka plus przysmak Królika? Na koniec dzieci wykonały piękne Wielkanocne koszyczki z kolorowymi jajkami w środku.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za miłe odwiedziny!