Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim- relacja

Data publikacji: 15/09/2022

W czwartek 8.09.2022r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu “Słuchaj Kultury”. Tym razem naszym gościem był Alek Rogoziński, autor wielu komedii kryminalnych. Podczas przesympatycznego spotkania, pisarz dał się nam poznać jako niezwykle przyjazny, otwarty i zabawny człowiek. Uczestnicy byli oczarowani jego charyzmą i dystansem do siebie. Bardzo łatwo nawiązywał kontakt ze słuchaczami, wyczerpująco i bez skrępowania odpowiadał na wszystkie pytania czytelników. W dobrze znany nam z jego książek, humorystyczny sposób opowiadał o swoim życiu, twórczości, sukcesach i zabawnych sytuacjach, które go spotykały. Każdej jego wypowiedzi towarzyszyła zabawna anegdota, swobodny styl wypowiedzi zachęcał do zadawania pytań, a nawet dyskusji z czytelnikami. Dowiedzieliśmy się również, jak działa rynek wydawniczy, jak wygląda proces pisania książki i czy trudno jest napisać kilkutomową serię z wieloma bohaterami. Autor zdradził nam, że nawet rozmowa w autobusie, czy zasłyszana w sklepie dyskusja dwóch osób może być inspiracją do napisania książki.

Po spotkaniu pan Rogoziński rozdawał autografy na swoich książkach, ten czas również wykorzystał na zamienienie kilku zdań z każdym uczestnikiem. Czwartkowe spotkanie odbyło się w Klubie Senior+ Wisełka, serdecznie dziękujemy za udział wszystkim obecnym.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.