Spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży z książką “Vortex”.

Data publikacji: 25/03/2024

W ubiegły poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Tym razem rozmowy poświęcone były literaturze sci-fi. Rozmawialiśmy  na temat książki Anny Banning “Vortex”, pierwszego tomu niesamowitej trylogii postkapitalistycznej dla młodzieży. Na stronach książki czytelnicy spotkali zachwycające zmutowane postaci i niesamowity rozwój technologiczny. Oczywiście nie zabrakło też wątku romantycznego co nie wszystkim przypadło do gustu. Dyskusja toczyła się również wokół nowych urządzeń i możliwości jakie dawały bohaterom książki, a także wynalazków, które swój początek miały na kartach książek, a obecnie wykorzystywane są przez nas codziennie jak telefony komórkowe. Wyobraźnia uczestników spotkania podsuwała także wiele możliwości stworzenia nowych bardziej lub mniej przydatnych urządzeń co było powodem zarówno do śmiechu jak i zadumy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 22.04 o 17:00 podczas którego rozmawiać będziemy na temat książki Yuval Noah Harari “Niepowstrzymani : jak przejęliśmy władzę nad światem”.