Spotkanie DKK dla dzieci z książką „Zaczarowana pani bibliotekarka”

Data publikacji: 28/06/2023

Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży odbyło się w niezwykle miłej i pogodnej atmosferze. Rozmawialiśmy na temat książki „Zaczarowana pani bibliotekarka” autorstwa Elizy Mikulskiej, która wyjątkowo spodobała się uczestnikom. Język powieści był bardzo przystępny, a sama historia wciągająca. Czytelnicy ubolewali nad wplecionym w książkę wątkiem magicznym, który ich zdaniem nie wnosił nic ważnego do historii, a sprawiał że stawała się ona mniej realistyczna. Dziewczęta doceniły również urocze ilustracje zawarte w książce. Niestety akcja książki zbyt długo się rozwijała natomiast jej zakończenie okazało się zaskakująco skompresowane co niezbyt spodobało się uczestnikom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy przyczepili do tablicy swoje propozycje książek, które polecają na lato. Życzymy miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.